Somalı maden işçileri Ankara'da

Somalı maden işçileri Ankarada
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz:

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, "İşçilerimizle sıkıntıları başta olmak üzere bütün konuları birlikte çözüme kavuşturacağız. Sıkıntılarını, acılarını paylaşacağız. Onlarla kopuk olmadan, onlarla beraber yapılanları, yapılacakları, ihtiyaçları tespit edeceğiz. Üzücü olaydan sonra hayırlı bir yol haritasını birlikte inşa edeceğiz" dedi.

Soma'dan gelen 10 maden işçisi AK Parti Genel Merkezi'nde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ve bir grup milletvekiliyle görüştü.

Görüşmenin ardından AA muhabirine bilgi veren Kapusuz, Soma'daki maden faciası sonrasında 77 milyon vatandaşın yaralı ve hüzünlü bir atmosfere girdiğini belirterek, Soma'da oturma eylemi yapan madencileri temsilen bir grup işçiyi Ankara'ya davet ederek, görüşmelerde bulunduklarını söyledi. 

İşçilerle uzun ve verimli geçen bir toplantı yaptıklarını, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik ile madende yaşananları birebir işçilerden dinlediklerini, sıkıntıları öğrendiklerini belirten Kapusuz, maden işçilerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de görüştürdüklerini anlattı.

Kapusuz, siyasi partilerden randevu alan işçilerin, ayrıca Meclis'te parti gruplarını ziyaret edeceklerini, Türk-İş Başkanı Ergun Atalay' ile bir araya geleceklerini, çalışma şartları, iş güvenliği ve sendika konularında da görüşmeler yapacaklarını dile getirdi. 

Yarın Soma'ya gideceklerini ve orada da işçilerle görüşmeler yapacaklarını bildiren Kapusuz, "İşçilerimizle sıkıntıları başta olmak üzere bütün konuları birlikte çözüme kavuşturacağız. Sıkıntılarını, acılarını paylaşacağız. Onlarla kopuk olmadan, onlarla beraber yapılanları, yapılacakları, ihtiyaçları tespit edeceğiz. Üzücü olaydan sonra hayırlı bir yol haritasını birlikte inşa edeceğiz" diye konuştu. 

Salih Kapusuz, görüşmelerde her şeyin konuşulduğunu, bugünden sonra yapılacaklara ışık tutulduğunu ifade ederek, taleplerin takipçisi olacaklarını, sorunların çözümü noktasında gayret sarfedeceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com