Somalili çocuklar için korkunç iddia!

Somalili çocuklar için korkunç iddia!
Manisa valisi, Somali'deki sağlık çocukların misyonerlerin hedefinde olduğunu iddia etti...

Somali'ye yardım toplantısında konuşan Manisa Valisi Celalettin Güvenç, "Günde 100 Somalili çocuk, hastalıktan yaşamını yitiriyor. İşin en acı ve korkutucu yönü ise, batılı ülkelerin misyonerleri, sağlık yönünden sağlam çocukları seçip ülkelerine götürerek Hristiyan yapıyorlar. Bunun dünya kamuoyu tarafından duyulması gerekir" dedi.

"SAĞLIK ÇOCUKLARI HRİSTİYAN YAPIYORLAR"
Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Somali'ye yardımların daha fazla olması ve düzenli yapılabilmesi için sivil toplum kuruluşların başkanları ve bürokratlarıyla toplantı yaptı. Vali Güvenç, toplantıda Somali'nin İstanbul Fahri Büyükelçi Yardımcısı Hüseyin Muhammet ile yaptığı telefon görüşmesi sonrasında, "Günde 100 Somalili çocuk hastalıktan yaşamını yitiriyor. İşin en acı ve korkutucu yönü ise batılı ülkelerin misyonerleri sağlık yönünden sağlam çocukları seçip, daha sonra ülkelerine götürerek Hristiyan yapıyorlar. Bunun dünya kamuoyu tarafından duyulması gerekir" diye konuştu.

"BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ"
Vali Güvenç şu ifadeleri kullandı: "Somali için yeterince gıda maddesi batılı ülkelerin elinde bulunuyor. Onlar bu gıda maddelerini parayla satıyorlar. Bir çocuğun günlük gıda maddesi alabilmesi için 1 dolara ihtiyaç var. 30 günde bu rakam 30 dolar yapar. Biz yapacağımız yardımlarla Afrika'da yaşanan bu dramı ne kadar hafifletirsek insanlık gururumuzu, vicdanımızı rahatlatırız. Manisa'da 1 haftada camiler aracılığıyla 392 bin TL toplandı. Birçok Avrupa ülkesi yaşanan felakete kayıtsız kalmıştır. Türk milleti olarak tüm insanlık adına bu işin üstesinden geleceğiz."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com