Somaliye çadır desteği

Somaliye çadır desteği
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Teknoloji Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulunda öğrenim gören üniversite öğrencilerini depremden korumak amacıyla Türk Kızılay Teşkilatı tarafından Muradınlar yerleşkesine konuşlandırılan 50'şer kişilik toplam 16

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Teknoloji Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulunda öğrenim gören üniversite öğrencilerini depremden korumak amacıyla Türk Kızılay Teşkilatı tarafından Muradınlar yerleşkesine konuşlandırılan 50'şer kişilik toplam 16 çadırın Somali'ye gönderilmek üzere söküm işlemlerine başlandı.
Türk Kızılay Teşkilatı Simav Ekip Başkanı Ahmet Yetik, her biri 50 kişilik toplam 16 çadırın depremin hemen ardından Fakültenin Muradınlar Yerleşkesine konuşlandırıldığını ve öğrenim sürecinde 800 dolayında öğrenciyi barındırdıklarını bildirdi.
Depremin etkisini yitirmeye başlamasıyla birlikte ilçe genelinde olduğu gibi üniversitedeki çadırları da toplamaya başladıklarını ifade eden Yetik, üniversite bahçesindeki 50'şer kişilik toplam 16 çadırın gerekli bakımları yapıldıktan sonra Somali'ye gönderileceğini söyledi.
Simav Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yardımcı Doçent Doktor Rüştü Güntürkün, kayıt döneminde çadırların kaldırılmasının öğrenciler üzerindeki deprem psikolojisini azaltması yönünden olumlu bulduklarını bildirdi.
Kayıt için Simav'a gelen öğrencilerin üniversitenin bahçesinde çadırları görünce ürktüklerini ifade eden Güntürkün, 'Deprem çadırlarının görüntüsü daha kayıt yaptırmadan öğrencilerimiz ve aileleri üzerinde olumsuz bir etki bırakıyordu. Daha sonra bize deprem ile ilgili sorular soruyorlardı. Artık depremler etkisini yitirdi. Simav'da hayat normale döndü. Ancak çadırlar yüzünden bunu anlatmakta güçlük çekiyorduk. Çadırların kalkması iyi oldu. Öğrencilerimiz üzerindeki olumsuz izleri de bu şekilde silinmiş olacak' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com