Soma'ya Acılı Vatandaşları Dövmeye mi Gittiniz?

Soma'ya Acılı Vatandaşları Dövmeye mi Gittiniz?
SANSÜRSÜZ HABER, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Soma’da acılı bir vatandaşa yumruk atmasını, Müşaviri Yusuf Yerkel’in ise yine bir madenci yakınını tekmelemesine dair siyasilerin tepkilerini aldı. Milletvekilleri, Erdoğan'ın ruh halinden şikayetçi...

ERDOĞAN'IN YUMRUĞUNA, MÜŞAVİRİN TEKMESİNE ÖFKE !

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın  Soma’da acılı bir vatandaşın gösterdiği tepki üzerine yumruk atması, Müşaviri  Yusuf Yerkel’in ise yine bir madenci yakınını tekmelemesi, siyasilerin sert tepkisine neden oldu. 

"EDEPSİZLİĞİN DANİSKASI!"

Gürsel Tekin - CHP Genel  Sekreteri

Tekin, MYK sonrası açıklama yaptı.

"Cemaat, hoca ilişkisi diye bir hikaye vardır hepiniz bilirsiniz. Bir ülkenin başbakanı vatandaşı dövüyorsa onun danışmanının öldürmesi lazım son derece doğaldır. Bizim bildik başbakan, ona buna edep dersi verir, ama edepsizliğin daniskasını da kendileri yaparlar. O acıyı... 

"İNSANLIĞINIZI KAYBETMİŞSİNİZ!"

Biz dün oradaydık, 500-600 insandan bahsediyoruz, can bunlar. 600 insan toprağın altındayken yapılan çalışmada, o ailelerin duygularını siz bir düşünün, bir empati yapın. Bunu bile hazmedemiyorsanız, siz insanlığınızı kaybetmişsiniz demektir. Bu kabul edilebilir mi? Hele kamu adına görev yapan  o polis kardeşlerim, siyasetçiler aymazca davranabilir, ama unutmayın siz kamu adına görev yapıyorsunuz.

"ÖLEN MEHMET'İN ÖDEDİĞİ VERGİLERLE MAAŞINI ALIYORSUN!"

 Elinizi vicdanınıza koyacaksınız, o ölen Mehmet'in, Ali'nin ödediği vergilerle maaşını alıyorsun. Nasıl helal edeceksin kendine onun kardeşini döverken orada? İnsanlığımızı mı kaybediyoruz ne oluyor?

KAÇ KİŞİNİN ÖLDÜĞÜNÜ BİLMEYEN HÜKÜMET...

Kaç tane insanın öldüğünü bilmeyen bir hükümete kim ne diyecek? Kaç kişinin öldüğünü bilmeyen bir hükümete, canlarımızın ailelerinin tepkisine senin danışmanın dayak atacak, senin polisin jobla dövecek. İnsaf" 

SANSÜRSÜZ HABER, MİLLETVEKİLLERİ İLE DE KONUŞTU...

İzzet Çetin - CHP Ankara Milletvekili 

"DELİDİR, NE YAPSA YERİDİR!"

"Eğer gerçekten Erdoğan yumruk attıysa, tek söylenecek şey, 'delidir ne yapsa yeridir!' İlk değil ki bu olay... Başbakan'ın polisleri halkı her gün dövüyor. 

"ÇIBANIN BAŞI BAŞBAKAN!"

Sokağa çıkanları, hakkını arayanları, demokrasi, özgürlük isteyen herkesi sokakta hırpaladıkladırı için, bu davranışlara alışkınız. Emri Başbakan'dan alıp, başbakan adına dövüyorlar. Onun adına biber gazı sıkıyor, halkı zehirliyorlar, onun adına su sıkıyorlar. Çıbanın başı, Başbakan!"

Umut Oran -CHP İstanbul Milletvekili

CHP'li Oran da yere düşen vatandaşı tekmeleyen Başbakanlık Müşavirinin, Erdoğan ile benzer ruh hali içinde, aynı davranışları sergilediğini vurguladı. "Hiç şaşırmadım" yorumu yaptı. 

"DANIŞMAN MI, MİLİS Mİ?"

"Acılı insanlara dahi reva görülen bu insanlık dışı  davranış kabul edilemez. Recep Tayyip Erdoğan'ın yakınında yöresinde bulunanlar da onunla aynı haleti ruhuyiye sahip oluyorlar sanırım. Despot ve faşist bir kafa yapısıyla çalışan ve meslek tanımı 'danışmanlık' olan birisinin Erdoğan'ın yanında polis, milis gücü gibi davranması beni hiç şaşırtmadı. Yavaş yavaş da olsa halk bunların gerçek yüzünü görüyor. Yere düşmüş ve Başbakanlıktan 2 özel harekat polisinin zaten etkisiz hale getirdiği vatandaşı tekmeleyen zihniyete, halkın da zamanı geldiğinde gereken yanıtını vereceğini düşünüyorum"

"BAŞBAKAN ARTIK BU TÜR İŞLERİ KENDİ YAPIYOR!"

Gökhan Günaydın- CHP Ankara Milletvekili

"AKP hükümetinin eleştiriye ve demokratik tepkiye tahammülsüzlüğünü biliyoruz. Çok zalim bir polis devleti uygulamasına geçti. Artık bu tür işleri Başbakan kendisi ve müşaviri eliyle yapar hale geldi. Bir demokratik devlette olacak ve kabul edilebilecek görüntüler değil.  Bundan da ötesi, böyle bir  ruh hali içindeki insanların Türkiye'yi yönetiyor olması, toplum açısından çok üzücü.  

Sezgin Tanrıkulu-CHP Genel Başkan Yardımcısı 

O MÜŞAVİR HAKKINDA GEREĞİ YAPILACAK MI?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ise Başbakanlık Müşaviri'nin çirkin saldırısını, Meclis gündemine getirdi. Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'in yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Tanrıkulu,  “ Soma’da yaşanan ve sadece Türkiye’yi değil tüm dünyayı acıya boğan bu ölümlerde, yaşadığı üzüntü sonucu tepki gösteren bir kişiyi tekmeleyen Başbakanlık Müşaviri hakkında gerekli işlemler yapılacak mıdır?” sorusuna yanıt istedi. 

Tanrıkulu, Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in Soma’ya hangi amaçla gittiğini, resmi bir görevlendirme yazısının olup-olmadığını ve Yerkel'in görev tanımının kapsamını da sordu.

Burcu Oral Evren |  SANSURSUZHABER.COM

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com