Somut olmayan kültürel mirası somutlaştırmak

Somut olmayan kültürel mirası somutlaştırmak
Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, “Somut Olmayan Kültürel Mirası Somutlaştırmak Çocuk Kongresi” I. Ulusal Bilim ve Sanat Merkezleri İlköğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışmasıyla sona erdi.

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, “Somut Olmayan Kültürel Mirası Somutlaştırmak Çocuk Kongresi” I. Ulusal Bilim ve Sanat Merkezleri İlköğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışmasıyla sona erdi.

Bilim ve sanat merkezlerindeki öğrencilerde somut olmayan kültürel miras bilincini geliştirmek amacı ile düzenlenen kongreye başta Adana olmak üzere Manisa, Balıkesir, Denizli, Samsun, Malatya, Kırıkkale, Ankara, Giresun, Amasya, Isparta, Çorum, Gümüşhane, Konya, Kütahya, Sivas, İzmir, Bursa ve Kayseri illerinden öğrenciler katıldı.

Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi’ndeki kapanış töreninde, öğrenciler dans gösterileri sundu.
Törende konuşan Unesco Türkiye Milli Komite Üyesi Prof. Dr. Muhtar Kutlu, eğitim konusunda çok büyük bir atılım olduğunu ifade ederek, "Böyle bir projeye imza atan ülkemizin eğitim alanında yaptı çok değerli çalışmaydı. Benzer taraf ülkelerin eğitim alanında ne yapması gerektiği konusunda hala düşünceler tartışmalar sürerken biz yol almaya başladık biz adım atmaya başladık adana bunun başlangıç yeri oldu” dedi.

Ödül alan projelerin kriterlerini 3 başlıkta incelediklerini söyleyen Kutlu, "Her biri birbirinden güzeldi. Bizim için her biri birinciydi. Bunların içinden birini diğerlerine tercih etmek çok zordu ancak bazı kriterlerimizi vardı. Her biri gönüllerin birincisiydi” şeklinde konuştu
Törende birinciliği “Yenir mi Yenmez mi” adlı projesiyle Büşranur Seven ve Ahmet Enes Ataş adlı öğrenciler elde etti.

Törene Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kazım Barışık, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muharrem Gelen ve şube müdürleri Hediye Tititz, Selma Koyuncu, Ali Ataş, Adana Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Mehmet Duran Öznacar, Unesco Türkiye Milli Komite Üyesi Prof. Dr. Muhtar Kutlu, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Akbaş ve Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ABD Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muzaffer Sümbül katıldı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com