"Son 6-7 Yılda 100 Bine Yakın Genç Kütahya'yı Terk Etti"

"Son 6-7 Yılda 100 Bine Yakın Genç Kütahya'yı Terk Etti"
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, ''Son 6-7 yılda 100 bine yakın gencecik evladımız Kütahya'yı terk ederken, Kütahya'da iyi şeyler olduğunu söylemek hayallerle uğraşmaktan öte geçmeyecektir'' dedi.

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, ''Son 6-7 yılda 100 bine yakın gencecik evladımız Kütahya'yı terk ederken, Kütahya'da iyi şeyler olduğunu söylemek hayallerle uğraşmaktan öte geçmeyecektir'' dedi.
Işık, partisinin İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin gerçek gündeminin işsizlik, yoksulluk, yolsuzluk ve usulsüzlük olduğunu, bunun dışındakilerin tümünün suni gündem olduğunu savundu.
Azot Fabrikası Sosyal Tesislerinin 2005 yılında Milli Emlak Genel Müdürlüğünce Kütahya Belediyesine devredildiğini anımsatan Işık, bu tahsisin, tesislerin sosyal amaçlarla kullanılması ve üçüncü kişilere devredilmemesi koşuluyla yapıldığını söyledi.
''Kütahya'nın bu ortak malının iktidar partisi temsilcilerine peşkeş çekildiğini'' iddia eden Işık, yapacakları girişimlerle tesislerin yeniden Milli Emlak Genel Müdürlüğüne devrinin sağlanacağına inandığını bildirdi.
Işık, Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerinin ihtiyacını karşılaması için hazırlanan Zafer Bölgesel Havaaalanı projesiyle Kütahyalıların 6 yıldır kandırıldığını öne sürerek, şöyle devam etti:
''Bundan üç yıl önce hiçbir müteahhidin bu havaalanı projesini karlı görerek yatırım yapmaya niyetlenemeyeceğini söyledik. Bugün geldiğimiz nokta bizi haklı çıkardı, keşke haklı çıkmasaydık. 28 Haziranda yeniden ihaleye çıkarılacak.
Belki de o proje küçültülerek ihale yapılacak ve taraftar bulabilecek hale gelecek, belki de talipli bulunamayacak. 4-5 ay önce otoyolların ve hızlı tren projelerinin Kütahya'yı kapsamadığını gündeme getirdiğimde iktidar partisinin yetkilileri, milletvekilleri dahil olmak üzere bu iddiamın asparagas haberlerden ibaret olduğunu söyledi. Gerçek, dediğimizin aynısının olduğunu gösterdi. Ankara-İzmir otoyolu, Ankara-İzmir ve İstanbul-Antalya hızlı trenlerini uzaktan seyreden bir il haline geldik.
Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesine yapılan haksızlık yine halkımızın gündemindedir. Rektör ve beraber çalıştığı arkadaşlarımız Kütahya'ya çok şeyler katmıştır, bunlardan biri Tıp Fakültesidir. 520 yataklı belki de Türkiye'nin en büyük fizik tedavi hastanelerinden birini buraya kazandırmışlardır. İki yıl önce kadro kanunu çıkmış, 860'ın üzerinde akademik ve idari personel kadroları bulunan tıp fakültelerinden hiç birine kadro serbest bırakılmamış ve bir kişi bile istihdam edilememiştir. Son 6-7 yılda 100 bine yakın gencecik evladımız Kütahya'yı terk ederken, Kütahya'da iyi şeyler olduğunu söylemek hayallerle uğraşmaktan öte geçmeyecektir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com