Son Çalımını Azrail'e Attı!

Son Çalımını Azrail'e Attı!
Şili'de Yeryüzüne 27. sırada ulaşan Franklin Lobos'un ilginç bir hikayesi var. 52 yaşındaki Lobos, milli formayı giyme başarısı göstermiş eski bir futbolcu..

32 Şilili ve 1 Bolivyalı madenci, yerin altında 69 gün geçirmek zorunda kaldı. Film gibi bir operasyonla kurtarılan madenciler, yer yüzünde kahramanlar gibi karşılandı.

27. sırada gün ışığına ulaşan Franklin Lobos, yeniden hayata bağlanışını ‘elinde bir futbol topuyla’ kutladı. Senaristler ve film yapımcıları, şimdiden mucize madencilerin peşinde. Yer altında kalan diğer 32 madencininkini bilmiyoruz, ama Lobos'un hayatı senaryolaştırılmaya en uygunlarından biri.

'Sihirli Mortar' lakabıyla tanınan Lobos, Şili Milli Takımı'na kadar yükselen eski bir futbolcu. Profesyonel kariyerine 1980'de maden kazasının meydana geldiği Copiapo şehrinin takımı Regional Atamaca'da başlayan Lobos, golcü kimliğiyle ön plana çıkmış.

Frikikleriyle rakiplerin korkulu rüyası olan Lobos'un kariyerindeki zirve noktası ise ülkesinin Cobresal takımı.

Maden bölgesi Atamaca'nın takımı olan Cobresal'de Lobos, Şili futbolunun gelmiş geçmiş en önemli futbolcularından biri olan Ivan Zamarona ile birlikte oynamış. Eski takım arkadaşının yeteneklerini öven Zamarona, Lobos'un frikiklerinin önlenemez olduğunu iddia ediyor.

Zamorano, "Onun kadar teknik kapasitesi yüksek bir futbolcu hala görmedim. Frikiklerde bileğini de kullanıyordu dolayısıyla vuruşları engellenemiyordu" dedi.

Lobos, 1984 Olimpiyatları Elemeleri'nde olimpik milli takımda forma giyme gururunu da yaşıyor. 15 yıl ülkesinin çeşitli kulüplerinde futbol oynayan Lobos, kariyeri sona erdikten sonra ilk önce direksiyon başına geçip taksicilik yapıyor, 2005'te de madenciliğe başlıyor.

Durumun garip karşılanmamasını gerektiğini vurgulayan Lobos'un yiğeni, özellikle Kuzey Şili'de bir çok eski futbolcunun ortalamadan yüksek maaşlar nedeniyle madenlerde çalıştığını söylüyor.

San Jose madeninde 3 ay önce çalışmaya başlayan 'sihirli Mortar' ya da gerçek ismiyle Franklin Lobos, bir televizyoncu deyimiyle son çalımını Azrail'e atmış gibi görünüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com