Son Ehliyet Sınavında İzdiham

Son Ehliyet Sınavında İzdiham
Milli Eğitim Bakanlığı, 2006 yılında ilkokul mezunlarının da ehliyet alabilmeleri için başlattığı 5 yıllık süreç sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2006 yılında ilkokul mezunlarının da ehliyet alabilmeleri için başlattığı 5 yıllık süreç sona erdi. Sürücü belgesi alabilmek için 8 yıllık temel eğitim şartının 5 Temmuz 2011 Salı günü uygulamaya girmesiyle birlikte, ilkokul mezunlarına tanınan bu hakı son kez kullanmak isteyen Kırıkkale'den 2 bin kişi yazılı sınavlara girdi. Yazılıyı geçen bin 370 kişi ise direksiyon sınavında ter döktü.

İlkokul mezunu olarak sınava girmenin heyecanını yaşayan bir sürücü adayı, "İş başvurusunda önce dil, sonra da ehliyet soruyorlar. Ben de bu hakkımı kullanmak istedim" dedi. Bazı adaylar ise ilkokul mezunlarına tanınan 5 yıllık sürenin bittiğinden çoğu kimsenin haberi olmadığını belirterek, yeteri kadar duyuru yapılmadığından yakındı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Koşan ise, önce yazılı sınav yaptıklarını belirterek, 2 bin başvurudan yazılıyı geçen bin 1370 adayın direksiyon sınavına tabi tutulduğunu söyledi ve "İlkokul mezunlarının son şansı olduğu için katılım fazla oldu" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com