'Son Kez Aday Oluyorum ve..'

'Son Kez Aday Oluyorum ve..'
Başbakan Erdoğan ESİAD yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuştu..

İşte Erdoğan'ın İzmir'deki açıklamalarının satır başları.

Şırnak ve Cizre'ye havalimanı yapmaya çalışıyoruz. Engellemeye çalışıyorlar. İsteseniz de istemeseniz de o havalimanlarını yapacağız. Batman'daki havalimanının terminalini görseniz dudaklarınız uçuklar.

Bazı dostlar diyor ki İzmir'e kamu yatırımı gelmiyor diyorlar. Bu pek insaflı bir şey değil. İzmir'in yıllar yılı bitirilmeyen çevre yolunu kim bitirdi. Biz bitirdik.

Açtığımız hastaneleri tek tek sayamayacağım. Muayene odası sayısını 1418'e çıkardık. İzmir Torbalı, Menemen, ve Çeşme Adalet SArayları'nı biz tamamladık. TOKİ aracılığıyla 134 bin konut yaptık.

Adnan Menderes Havaalanı'nı biz sıfırdan yaptık. Yolcu trafiği yüzde 200 arttı. Üniversiad'ı özel bir yasayla çıkartığ biz gerçekleştirdik. Ama bunu da birileri biz yaptık edasına girdiler.

Hani kepenkler kapanıyordu? Siz bizzat içinde yaşıyorsunuz. İktidar kendi büyükşehirleriyle ortak raylı projelere adım atıyor. İzmir'de Egeray bütüyor haberleri yok. İzmir'in su sıkıntısını kim giderdi, Göydes'ten kim su getirdi. Kusura bakmayın dost acı söyler ama marifet iltifata tabidir.

Efendim siz laklik karşıtısınız falan.. Bizi anlayan anlar anlamayan anlamayacak. Bizim tüzüğümüz programımız ortada. Biz demokratik ve laik parlamenter sisteme inan bir partiyiz. açsınlar 82 anayasasının gerekçesinde ne var onu da görsün. Biz onu da aynen aldık kendi programımıza koyduk. Dünyada Anglasakson yaklaşım var bizde de kendine göre bir anlayışı var. Tamam da İzmir'de de farklı bir nalayış mı var?

Biz enerjimizi dışarıya harcıyalım ki Türkiye o sıçramasını yapsın. Ayrımcılığın olduğu yerde böyle eserler yükselmezdi. Biz yatırım yaptık yapmaya devam edeceğiz. Elbette İzmir'i yatırımlarla buluşturacağız. İzmirlinin daha fazla çalışması gerek. Biz insana homoekonomikus olarak bakmıyoruz. Biz insan insanın kurdudur anlayışını asla ama asla benimsemiyoruz.

Bugün kitle partisi konumuna ulaşamayanlar etnik bir yol izliyor. Güney ve Batı'da da terör ve bölünme korkusuyla insanlardan oy almak istiyorlar. Şehit cenazeleri kullanılıyor. İzmir'in tüm sahil kesimlerinin de bu oyunu görmelerini istiyorum. sandıktan çıkacak oy uğruna gençleri ölüme teşvik etmek insanlığa da vicdana da sığmaz. Bizim daha fazla gönül ve kardeşlik diline ihtiyacımız var.

Birlik ve Kardeşlik kavramlarında ayrışma olabilir mi? Bu nasıl bir yaklaşım tarzı? Bunu acaba Türk dilinin lügatinin içinden mi buldun? Hangi ansiklopedide buldun bunu?

Bugün nasıl ki Kuzey Afrika'da kitleler yönetimlere isyan ediyorsa, millet de sandıkta yolunu kendi çizsin. Bir milletvekili 3 kez ard arda aday oluyorsa 4. de ara vermeli. Açın bakın hangi partinin tüzüğünde böyle bir madde var. 30 yıldır borsa başkanı olanlar var. Aramızda olanlar varsa alınmaısnlar. Siyaset illa genel başkanlık sistemiyle yapılmaz.

Ben son kez milletvekilliği aday adaylığına soyunuyorum. Ondan sonra ara vermek durumundayım. Çünkü ilkelerimize önce ben ben uyacağım. Bu partinin anası da babası da benim.

8 yılda 9 basamak çıktık. 12 yılda 7 basamak çıkacağız. Nüfusumuz 82 milyon olacak. Hele hele benim tavsiyelerime uyarlarsa daha fazla olacak. 2023 yılında 500 milyar dolar hedefine ulaşacağımıza inanıyorum.

Geçtiğimiz yıl İzmir EXPO'da çifte standarda kurban gitti. Siyasi kararlar olduğu kanısındayım. Ama bu yıl inşallah bu çifte standart olmayacak. Gerek valilik, gerek yeerel yönetimlerle bir olalım ve İzmir'deki şu ucubeleri ortadan kaldıralım. Kentsel değişim dönüşümünü gerçekleştirelim. Ben bir kez daha İzmir ve Türkiye'ye kazandırdıklarınızdan ötürü ESİAD'a teşekkür ediyorum.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com