“Son Treni de mi Kaçırdık?”

“Son Treni de mi Kaçırdık?”
İlimizi yurdun dört biryanına demir ağlarla bağlayan Kütahya Tren Garı neredeyse kapısına kilit vurulacak hale geldi.
Yıllardır yol yapımı gerekçesiyle bir bir kaldırılantrenlerden sonra. Son çalışan tren olan DMO Set (Raybüs)’ ün de seferleri de durma 
noktasına geldi.
 
AKP’li Belediye Başkan Adayı Saraçoğlu ve AKP Kütahya milletvekillerinin her ortamda dillendirdiği ancak halkın artık inancının kalmadığı hızlı trenle ilgili boş hayaller bir tarafa; bugün Kütahya tren garı, neredeyse kapısına kilit vurulacak duruma getirildi. 
 
Beş yıl önce Pamukkale Ekspresi ve Toros Ekspresinin yol yapımı gerekçesiyle kaldırılmasıyla başlayan süreç İç Anadolu Mavi, Meram Ekspres, 9 Eylül Ekspresi ve İzmir Mavi Trenle devam etti. Son olarak ise ilimizden Eskişehir’e Hızlı Trene bağlantıyı sağlayan DMO Set (Raybüs) de 20 gün süreyle yol yapımı gerekçe gösterilerek sadece Kütahya-Enveriye arasında seferlerini yapıyor. 
 
Eskişehir’den hareket eden hızlı trenin bağlantısı ise özel bir otobüs firmasıyla anlaşılarak yapılıyor. Afyon-Konya arasında sefer yapan trenlerin halen çalışması ve bu trenlerin aynı hattı kullanarak ilimize gelecek olmasına rağmen yol yapımı çalışması bahane gösterilerek kaldırılması yerel seçimlere aylar kala Kütahya halkının aklında büyük soru işaretleri bırakıyor. 
 
Kütahya’nın elinde bulunup bir bir kaybettiği diğer şeyler gibi 35 bin öğrencinin büyük bir kısmının ve halkın bir çok kesiminin hem makul fiyatları, hem de güvenliği sebebiyle tercih ettiği trenlerin Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları tarafından Kütahya’dan bir bir kaldırması halka “Son treni de mi kaçırdık” sorusunu sorduruyor. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com