Son üç ayda anız yangınları arttı

Son üç ayda anız yangınları arttı
Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürü Murat Gürsan, son üç ayda 279 anız yangınına müdahale ettiklerini söyledi.

Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürü Murat Gürsan, son üç ayda 279 anız yangınına müdahale ettiklerini söyledi.
Haziran, Temmuz ve Ağustos ayının onuna kadar olan yaklaşık üç aylık dilimde 279 anız, 4 iş yeri, 17 ev yangınına müdahale ettiklerini aktaran İtfaiye Müdürü Murat Gürsan, itfaiye ekiplerinin bu tür yangınlara zamanında müdahale ederek söndürdüğünü dile getirdi. Gürsan, '2009 yılı içerisinde anız yangınlarının en çok yaşandığı Temmuz ayındır. Temmuz ayında 139 anız yangınına müdahale ettik. Haziran ayında 115 ve Ağustos ayının ilk on gününde ise 25 yangına müdahalelerde bulunduk. Geçen yıla rağmen bu yıl anız yangınlarında artış olduğu görülüyor” dedi.
HAVA DURUMU ÖNEMLİ
Anız yangınının meydana geldiği bölgede eğer ekin alanı varsa yangının ekinli araziye de sıçradığını belirten Gürsan, yangının meydana geldiği günkü hava durumunun da önemine değindi. Gürsan,”Bilindiği gibi geçenlerde Gecek ve Ömer Termal kaplıcaları arasında başlayan anız yangını rüzgarın etkisi ile hızını artırmış. Ömer Termal kaplıcalarına yönelmişti. Rüzgarın etkisi ile yangının kaplıcaya yönelmesi, tatil için Ömer Termali seçen tatilcilere zor anlar yaşatmıştı” diye konuştu.
İtfaiye ekiplerinin yangına müdahale ederken pek çok konuya dikkat ettiğini de sözlerine ekleyen Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürü Murat Gürsan, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayının ilk on günü itibari ile 279 anız yangınına müdahale edildiğini ifade etti. Araç konusunda sıkıntılarının olmadığını da kaydeden Gürsan, arazöz ile birlikte 12 itfaiye aracı ve 2 de çift kabinli personel taşıma aracının hizmette olduğunu bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com