Son yolculuğuna uğurlandı

Son yolculuğuna uğurlandı
Kadıköy eylemlerinde ölen Serdar Kadakal defnedildi.

Kadıköy'deki eylemlerde polisin attığı biber gazı sebebiyle kalp krizi geçirip öldüğü iddia edilen Serdar Kadakal'ın cenazesi toprağa verildi. 36 yaşında olan Kadakal'ın cenazesi Erenköy'deki Böcekli Tüccarbaşı Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Beykoz Paşabahçe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze namazına Kadakal'ın annesi Arzu, eşi Gülay Kadakal, ablası Sibel Karaca, CHP Milletvekilleri Akif Hamza Çebi ile Mahmut Tanal ve Kadakal'ın arkadaşları, aile yakınları katıldı. Camide basın mensuplarına açıklama yapan abla Sibel Karaca şunları söyledi:

"İlk ve son kez açıklama yapacağımı düşünüyorum. Çünkü dün çok fazla ağzımızdan çıkmayan şeyler yazıldığı için bu açıklamayı yapıyorum. Biz kesinlikle 'şundan oldu, bundan oldu' diye birşey demiyoruz. Hiç kimse hakkında otopsi raporları çıkmadan, elimizde kesin kanıt olmadan, böyle bir şeyin altına imza atmıyoruz. Serdar kendine özel bir insandı. Hastaneye götürüldüğü anda ex olarak ilk kayıtlara geçti. 45 dakika bir saat arası kalp masajı yapıldı. Hastane çok genç olduğu için, olayların çok içerisinde olduğu için, ölümü şüpheli gördüğü için kendisi zaten savcılığa bilgi verdi. Bunun üzerine biz de otopsi yapılmasını istedik Çünkü 'kalp krizi mi geçirdi', 'neden oldu?' diye sorular soracağız. Trafik kazası geçirse 'trafik kazası geçirdi' dersiniz, düşse 'düştüğü için öldü' derdik ama durup dururken öldü, beş dakika içinde herşey oluştu.

Aile olarak otopsi yapılmasını istedik. Kardeşimin kalp pili yoktu, 1996 yılında, kalp kapaklarından ameliyat olmuştu. Buna bağlı olarak ilaçlarını düzenli olarak kullanıyordu. Motosiklet tutkunuydu, etrafında çok sevilen biriydi. Barlar sokağında çok uzun yıllardır, tanınan biriydi. Otopsi raporu açıklanmadan ben 'ölüm nedeni budur' diyemiyorum. Bilinen şu var, olayların olduğu yerin 200 metre ötesinde oturuyordu. Sadece kardeşim değil bebekler de etkilenmiştir, yürüyen insan da etkilenmiştir, oturan da etkilenmiştir, atan da etkilenmiştir, atılan da etkilenmiştir. Biz bu soru işaretlerini gidermek için çalışıyoruz. Hiç bir şekilde kalp krizi geçirmedi, doktor bunu da kalp krizi olarak yazmadı. Ön otopsi raporu verilmedi."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com