Soner Yalçın Dinlemeye Takıldı

Soner Yalçın Dinlemeye Takıldı
Gözaltına alınan gazeteci Soner Yalçın'ın sorgusu sürüyor. Küçük'ün bazı bilgileri Soner Yalçın ile paylaştığını söylediği ileri sürülüyor.

SİYASETE YÖN VERMEK SUÇLAMASI

Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınan Soner Yalçın'ın 'Maksatlı haber yaparak siyasete yön vermek' ve 'Ergenekon Terör Örgütü'nün amaçlarına uygun olarak yayın yapmak' suçlamasıyla gözaltına alındığı öğrenildi. Polis, Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla, önceki gün odatv.com internet sitesinin Taksim Gümüşsuyu'nda bulunan adresine ve Soner Yalçın'ın evine baskın düzenledi. Yalçın'ın yanı sıra sitenin Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile Ayhan Bozkurt gözaltına alındı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde tutulan Soner Yalçın ile ilgili ilk suçlamanın, Ergenekon Terör Örgütü ile ilgili manipüle haberler yapmak olduğu belirtildi. Yalçın'ın, gazetecileri ve medya kuruluşlarını örgüt ile ilgili olarak yönlendirmekle suçlandığı öne sürülüyor. Evde bulunan bazı CD'lerin şifreli olma ihtimalini değerlendiren polis, CD'leri bilişim uzmanlarına inceletiyor.

YALÇIN KÜÇÜK İLİŞKİSİ

Soner Yalçın'ın Ergenekon sanıkları Bedrettin Dalan ve Turhan Çömez ile telefonda görüştüğü, bir diğer Ergenekon sanığı Yalçın Küçük'ün yönlendirmesiyle hareket ettiği iddia ediliyor. Zanlıların ifadesinin alınmasının ardından Perşembe günü İstanbul Adliyesi'ne sevk edilmeleri bekleniyor.

Soner Yalçın'ın takipte olduğu dönemde Ergenekon soruşturmasında daha önce gözaltına alınıp tutuklanan ardından serbest bırakılan Prof. Dr. Yalçın Küçük ile irtibatı da inceleniyor. Küçük'ün bazı bilgileri Soner Yalçın ile paylaştığını söylediği ileri sürülüyor.

Devrim Tosunoğlu - Akşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com