Soner Yalçın Uğur Dündar’dan ne istedi?

Soner Yalçın Uğur Dündar’dan ne istedi?
Katledilen gazeteci Uğur Mumcu için dün İzmir'de iki ayrı panel düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen iki panele de Uğur Dündar ve Soner Yalçın konuşmacı olarak katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen “Uğur Mumcu ve demokrasi şehitlerimizi anıyoruz” panelinin möderatörlüğünü Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel yaptı.

Panelde Soner Yalçın’ın Uğur Dündar’la ilgili sözleri salonda büyük coşku yarattı ve ayakta alkışlandı.

UĞUR DÜNDAR'I İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ

“Fermanları yırtmak için örgütlenin, gidip bir partiye üye olun” diye konuşan Soner Yalçın, “Uğur Dündar’ı İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olarak görmek istiyoruz." dedi. Yalçın’ın bu sözleri salonda büyük alkış kopardı.

Soner Yalçın yaptığı konuşmanın devamında şunları söyledi: "Ben o orta sıralarda Nazım Hikmet'i görüyorum, Sabahattin Ali'yi görüyorum, Rıfat Ilgazları, Can Yücelleri görüyorum ve orada gençleri görüyorum Deniz Gezmişleri görüyorum, Mahirleri görüyorum, Ulaşları, Mustafa Balbay'ı, Mehmet Haberal'ı, Tuncay Özkan'ı, Yalçın Küçük'ü, Fatih Hilmioğlu'nu görüyorum. Bizi yenemediler, yenemeyecekler ve en önemlisi bize yenilgiyi öğretemeyecekler.

"BEN UĞUR MUMCU İLE AŞILANDIM"

Ben Uğur Mumcu ile aşılandım. Bu aşı insana hakikat aşkı veriyor. Örgütlenin mutlaka örgütlenin. Bugün silivri'de tutsaklarsa bunun temel nedeni örgütsüz olmamızdır. Hemen yarın hangi partiye inanıyorsanız gidin üye olun çalışın. Yoksa biz yarın başka aydınlarımız için anma geceleri düzenleriz.

Hocam olarak gördüğüm Uğur Dündar'ı TV'de görmek istediğinizi söylediniz. Onu oraya siz çıkaracaksınız, o güç sizde var hiçbir padişahta yok. Ayrıca ben Uğur Dündar'ı zor duruma sokmak istemiyorum. Ben özel görüşmemizde ondan bir talebim oldu. Aslında ben Uğur Dündar'ı TV'de görmek istemiyorum. Ben Uğur Dündar'ı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyorum. Uğur Dündar bence o koltuğa çok yakışır."


“UĞUR MUMCU'YU KATLEDENLER MUSTAFA BALBAY'I CEZAEVİNE TIKANDIR"

İzmir'de Karabağlar Belediyesi tarafından Gazeteci/Yazar Uğur Mumcu anısına düzenlenen panelde de konuşan Soner Yalçın, "Uğur Mumcu'yu katledenler Mustafa Balbay'ı cezaevine tıkandır" dedi.

Türkiye'de gerçeklerin yazılmasının çok tehlikeli olduğunu belirten Yalçın, "Gerçekleri yazarsanız bu ülkede işsiz kalırsınız, cezaevine atılırsınız. Ama en acısı bir kuytu köşede katledilirsiniz. Uğur Mumcu için övücü sözler söylemeyeceğim. Ülkemizde ciddi bir kafa karıştırma operasyonu var. Mumcu'yu kimin öldürdüğü yönünde kafalar bulandırılmaya çalışılıyor. Meseleyi sadece iç politikamıza bağlı dengeler ile çözmeye çalışırsak yanlış yaparız. Her zaman sorgulamalı ve sorular sormalıyız. Ne verilirse onun alındığı bir toplum yapısı dayatılmaya çalışılıyor. Bu hayatı sorgusuz sualsiz kabul etmemiz isteniyor. Hepimizin sorgulaması gerekiyor. Toplum sindirmek ve korkutulmak isteniyor. Uğur Mumcu'yu katledenler Mustafa Balbay'ı cezaevine tıkandır" şeklinde konuştu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com