Soner Yalçın'ın Emniyette Okuduğu Kitap Dikkatleri Çekti

Soner Yalçın'ın Emniyette Okuduğu Kitap Dikkatleri Çekti
Susma hakkını kullanan Yalçın, 4 günlük gözaltı süresince bu kitabı okudu...

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Soner Yalçın, 4 gün kaldığı İstanbul Organize Şube Müdürlüğü nezarethanesinde polise, "Susma hakkımı kullanacağım, kitap okuyabilirmiyim" dedi. Polis de Yalçın'a 8 ayrı kitap önerdi. Soner Yalçın, bu kitaplar arasından, devrimci Che Guevara'nın hayatını anlatan bir kitabı seçerek okudu.

Ergenekon soruşturması sırasında, Yalçın Küçük ve bazı Ergenekon üyelerinin teknik takipleri sırasında, Soner Yalçın ile Odatv'nin yöneticileri Ayhan Bozkurt, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun da irtibatları bulundu. Bunun üzerine yaklaşık 1.5 yıl önce Yalçın ve arkadaşları teknik takibe alındı. Teknik takip, bazı mahkemeler kararı yenilemeyince zaman zaman kesintiye uğradı. Teknik takibin tamamlanmasının ardından ise operasyon gerçekleştirildi. Polis, el konulan 11 harddisk, 21 bilgisayar, 2 bin CD ve çok sayıda hafıza kartı ile ajandanın incelenmesini ise yürütüyor. Bu belgeler ile dijital verilerin incelenmesinde şu ana kadar yüzde 10'luk bölümün tamamlandığı öğrenildi.

Soner Yalçın'ın ajandalarında bazı ünlü isimlerle birlikte alınmış bazı kararlar bulunduğu da öne sürüldü. Polis, ajandada adı geçen ünlü kişilere Ergenekon ile ilgilerinin olup olmadığını araştırıyor. Gerekirse bu isimlerin ifadelerine başvuracak.

TEKNİK TAKİBE KARŞI BAŞKALARINA AİT E-MAİLLERİ KULLANMIŞLAR
Soner Yalçın ve arkadaşlarının teknik takibe karşı başkalarına ait e-mail adreslerinden yazışmalar yaptıkları ve telefon yerine yüz yüze görüşme gerçekleştirdikleri de iddialar arasında. Odatv'nin güvenlik kamera kayıtları da incelemeye alındı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com