"Sonuçlar eğitim sistemimizin durumunu ortaya koydu"

"Sonuçlar eğitim sistemimizin durumunu ortaya koydu"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YGS sonuçlarını “50 bin 805 adayın tüm puan türlerinde sıfır puan alması eğitim sistemimizin durumunu ortaya koymaktadır” şeklinde değerlendirdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarını Twitter üzerinden değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, Twitter’da, “50 bin 805 adayın tüm puan türlerinde, 870 bin adayın ise matematikten sıfır puan alması eğitim sistemimizin durumunu ortaya koymaktadır” ifadelerini paylaştı.

Kılıçdaroğlu, ayrıca şunları kaydetti: "YGS sonuçları açıklandı. Başarılı olan ve olmayan bütün öğrencilere hem eğitim hayatlarında hem de diğer yaşamlarında başarılar diliyorum. Sınavlardaki olumsuz sonuç öğrencilere yüklenmemelidir. Hem okullar arasında hem iller ve bölgeler arasında büyük eşitsizlikler var. AKP eğitim seferberliği başlatacağına eğitim sistemini bölüp, parçalayıp daha büyük eşitsizliklere yol açacaktır. CHP iktidarında bütün bu eşitsizlikleri ortadan kaldıracağız. Eşit, bilimsel, sınavsız bir eğitim sistemini bütün ülkede egemen kılacağız." (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com