Sonunda bunu da yaptılar

Sonunda bunu da yaptılar
Boynuna Atatürk resmi baskısı ve 'Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır' sözleri yazılı fular takan vatandaş, 'siyasi sembol' taşıdığı gerekçesiyle Meclis'e alınmadı.

TBMM Dikmen kapısında 'bu da oldu' dedirten bir olay yaşandı. Üzerinde bir tarafında Atatürk baskılı fotoğraf diğer tarafında Atatürk'ün 'Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır' sözleri yazılı bir fular taşıyan vatandaşın görevliler tarafından TBMM'ye girişi engellendi. Bunun üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler konuyu meclise taşıdı ve Cemil Çiçek'e soru öergesi verdi.

Güler Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e şu soruları yöneltti :

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Meclis yerleşkesine Atatürk baskılı nesnelerle girişi yasaklayan herhangi bir düzenleme var mıdır ve olabilir mi?
Yazılı ya da sözlü hiçbir talimat söz konusu değil ise adı geçen yerdeki görevli personelin bu davranışını nasıl değerlendiriyorsunuz ve ne gibi işlem yapmayı düşünüyorsunuz?
Bugüne kadar giriş kapılarında Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafının ve sözlerinin yer aldığı 'siyasi simge' olarak değerlendirilerek TBMM’ye alınmayan kayda geçen başka olay var mıdır?
'Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır' sözünün TBMM’ye giremeyecek ‘suç unsuru’ sayılması düşünüldüğünde Ulu Önder Atatürk’e ait olan Meclis Genel Kurulu’nda yazan ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözlerini nasıl değerlendirmek gerekir?”

(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com