'Soru'lar Yumağı

'Soru'lar Yumağı
Üzülmez'in sözleşmesinin feshedileceği 10 gün önce açıklandı ama hala işlem yapılmadı!

1- Beşiktaş Yönetimi acaba Teknik Direktör Schuster'i gönderip, İbrahim Üzülmez'i mi affedecek?

2- Karar defterini imzalamayanlar varsa, acaba "feshe" karşı olan yönetici mi var?

3- Profesyonellerin ihmali söz konusu ise, yönetim işin takibini hiç mi yapmaz?

4- Üzülmez'e son maçta jübile düşünüldüğü için mi sözleşmesi feshedilmeyecek?

Beşiktaş'ta İbrahim Üzülmez'in sözleşmesinin feshedileceği açıklandı ancak bu sözde kaldı. Ne sözleşme fesholdu, ne de tecrübeli futbolcuyla yollar ayrıldı. Adeta kadro dışı bırakılmış gibi iş soğumaya bırakıldı.

Bizzat Başkan Yıldırım Demirören tarafından basın toplantısıyla duyurulan fesih olayında soru işaretleri hiç eksik olmadı. Neden siyah-beyazlılar, bir seferde kestirip attıkları bir oyuncunun fesihnamesini Futbol Federasyonu'na göndermedi?

Bunu öğrenebilmek için ilk olarak Beşiktaş Yönetimi'nin kapısını çaldık. Ancak net yanıt verebilen bir yönetici karşımıza çıkmadı. Bazıları "Profesyonellerin ihmali" olarak söz ederken, farklı bir gerçek ortaya çıktı; daha yönetim bile henüz İbrahim Üzülmez'in sözleşmesinin kararını almamıştı. Bu kararın deftere işlenmediğini ve bazı yöneticilerin hâlâ imza atmadığı vurgulanırken, bundan dolayı da resmi prosedürün işlemediği belirtiliyordu.

'ZIMMEN FESİH VAR ZATEN'

Bunun üzerine İbrahim Üzülmez ile görüştük. O da bu konuyu sadece daha önce çıkan haberden bildiğini, bunun dışında gelişmelerden haberi bulunmadığını ifade etti.

Beşiktaş'ın en yetkin kişilerinden Avukat Ali Rıza Dizdar'ın da görüşleri önemliydi. Dizdar'a göre, başkan ile futbolcu basın toplantısı yaparak "fesih" açıklaması yaptığına göre artık "zımmen" iş akdinin feshi gerçekleşmişti. Avukat Dizdar, "Sadece hukuksal bir sorun olması durumunda fesihname aranır. Kaldı ki Futbol Federasyonu, İbrahim Üzülmez'in sporculuğunun bittiğini varsaydı ki, olaylar nedeniyle Disiplin Kurulu'na gönderilmesine bile gerek duymadı. Yoksa normal koşullarda Üzülmez, PFDK'ya verilirdi" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com