“Sorundan haberim olmadı”

“Sorundan haberim olmadı”
Çiniciler Çarşısında yaşanan elektrik bağlantı sorununu daha önce gazetemizde kamuoyuna duyurmuştuk. Konu ile ilgili Akis Gazetesi'nin sorularını cevaplayan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, konun çözüme kavuşması için gerektiğinde Osmangazi Elektri

Çiniciler Çarşısında yaşanan elektrik bağlantı sorununu daha önce gazetemizde kamuoyuna duyurmuştuk. Konu ile ilgili Akis Gazetesi'nin sorularını cevaplayan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, konun çözüme kavuşması için gerektiğinde Osmangazi Elektrik Dağıtım Şirketi A.Ş'nin patronlarını bile arayabileceğini; ancak sorunla ilgili olarak kooperatif yönetiminden kendilerine sorunla ilgili herhangi bir bilgi iletilmediğini vurguladı. Çaresiz kalan Çarşı esnafı; Çarşı Yönetimi, TEDAŞ ve Kütahya Belediyesi üçgeninde kitlenen sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını bekliyor.
'ÇARŞI YÖNETİMİ BU KONUYU NEDEN BELEDİYE'YE İLETMEDİ?”
Başkan İça, Çiniciler Çarşısı yönetiminin abonelik işlemleri için Kütahya TEDAŞ Müdürlüğü'ne detaylı olarak müracaat edip etmedikleri bilgisine sahip olmadığını ancak; esnafın işyeri aboneliği için Kütahya TEDAŞ'a müracaat etmelerine rağmen Kütahya TEDAŞ yönetiminin bu konuda gerekeni yapamadığı iddialarının doğru çıkması halinde ise gereken merciileri harekete geçireceğini ve gerekirse Osmangazi Elektrik Dağıtım Şirketi A.Ş'nin patronlarını bile arayabileceğini ifade etti.

'BU KONUDA NE GEREKİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ”
Çiniciler Çarşısı yönetiminin bu konu ile ilgili kendisinden herhangi bir istekte veya şikayette bulunmadığını özellikle belirten Başkan İça; 'Konunun netliğe kavuşması için çarşı yönetiminin veya esnafının istekte bulunmaları gerekiyor. Çarşı esnafı TEDAŞ'tan işyeri elektrik aboneliği için müracat etmelerine rağmen ve eksiklikleri olmamasına rağmen Kütahya TEDAŞ İl Müdürlüğü çarşı esnafına abonelik vermediyese bu konun netliğe kavuşması için ne gerekiyorsa onu yaparım” dedi.
Çarşı esnafının Küthaya TEDAŞ İl Müdürlüğünün istemiş olduğu bütün kriterleri yerine getirmelerine rağmen Küthaya TEDAŞ İl Müdürlüğü tarafından Çiniciler Çarşısı'na işyeri elektrik abonelik bağlantısının yapılmaması gibi bir ihtimalin olması halinde ise Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş'nin en üst yetkililerini arayarak bu konuyu ileteceğini belirten Başkan İça, konunun çözümüne yönelik çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

-KONU İLE İLGİLİ ÇİNİCİLER ÇARŞISI YÖNETİMİ VE KÜTAHYA TEDAŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN AÇIKLAMALARI İSE ŞÖYLE GELİŞMİŞTİ-
Kütahya Çiniciler Çarşısı'nda bulunan bütün işyerlerinin alt yapı ve elektrik aksanlarının tam olduğunu daha önce dile getiren Çiniciler Çarşısı Ören, TEDAŞ tarafından kendilerine işyeri elektrik aboneliğinin verilmediğini ifade etmiş TEDAŞ'ın bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirtmişti.
Kütahya Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi tarafından kendilerinden elektirik aksamı ve düzeniyle ilgili istenilen bütün istekleri yerine getirdiklerini dile getiren Çiniciler Çarşısı esnafı da, yaklaşık bir yıldan beri Kütahya Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'ne defalarca başvurmalarına rağmen konu ile ilgili kendilerinin tam olarak bilgilendirilmediğinide vurgulamıştı.
Kütahya TEDAŞ İl Müdürü Atilla Kıvanç ise çarşıya işyeri elektrik aboneliğinin bağlantılmadığını belirterek, neden çarşıya işyeri aboneliğini vermediklerinin sebeplerini belirtmişti. Çiniciler Çarşısı esnafının kendileri yerine piyasada serbest çalışan elektrik ustalarının yönlendirmleri ile çarşının elektrik aksamını değiştirdiklerini ve çarşı esnafının TEDAŞ'nın kriterlerinin bir kısmını yerine getiridiğini daha önce açıklayan Kıvanç, şu açıklamlarada bulunmuştu:
' Biz çarşının içinde bulunan elektrik tarafosunun mülkiyetinin bize verilmesini veya çarşı dışına çıkarılmasını istedik, esnaf mülkiyeti bize bazı sebeplerden dolyı vermedi çok büyük masraflara elektirik trafosunu çarşının dışına çıkarttılar. Bu olumlu bir gelişme ama bizim birkaç krtirerimiz daha var bunlarında yerine getirilmnesi gerekiyor' şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com