“Sorunlar Diyalog Yolu İle Çözülür”

“Sorunlar Diyalog Yolu İle Çözülür”
Tavşanlı Belediyesi'nin getirdiği bazı yasaklardan rahatsız olan esnaf, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler'i makanında ziyaret ederek sıkıntılarını dile getirdiler.

Tavşanlı Belediyesi'nin getirdiği bazı yasaklardan rahatsız olan esnaf, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler'i makanında ziyaret ederek sıkıntılarını dile getirdiler. Güler ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, oluşan sorunların diyalog yolu ile çözülebileceğini vurguladı.
Tavşanlı Belediyesi'nin uygulamakta olduğu kahvehane önlerine oturma ve esnafların dükkan önlerine sergi yapmalarını, yaya yollarının kapanması ve özellikle bayanların şikayetleri sonucu uygulanan yasağın kaldırılması yada gevşetilmesi için Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı A.ihsan Özden başkanlığında esnaf ve kahvehaneciler Belediye Başkanı Mustafa Güler'i ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında kısa bir konuşma yapan Özden; “Esnaflarımız bu ekonomik koşullar içerisinde zor durumda kalmıştır. Ekonominin bu denli sorunlu olmasının yanında da belediyemizin dükkan önlerine sergi, kahvehane önlerine tabure yasağı esnaflarımızı olumsuz olarak etkilemektedir. Belediyemizden isteğimiz bu yasağın gevşetilerek kahvehanelerin önüne 3-4 standart tabure ve esnaflarımıza belli ölçü verilerek sorunumuzun giderilmesi için ziyarette bulunduk” dedi.
Belediye Başkanı Mustafa Güler şikayetleri dinledikten sonra ekonominin Tavşanlı'da gerçekten zora girdiğini, bir zamanlar Tuçbilek'te 13000 kişi çalışıyorken şimdi çalışan sayısının 1700'lere düştüğünü ve asgari ücret furyasının sonucu olarak harcamaların asgariye düşerek esnafımızı olumsuz etkilemesi, esnaflarımızın sorumsuzca dükkan önlerine sergi açarak yaya yollarını neredeyse tamamının işgal edilmesi, kahve önlerine sorumsuz bazı insanların amacı dışında oturmalarının sonucu özellikle bayanlarımızın rahatsız olduğunu ama tüm bu gelişmelere bazı esnaflarımızın kayıtsız kaldığını, tüm bu ve buna benzer sebepler sonucunda bu tür uygulama başlattıklarını söyledi.Son olarak karşılıklı iyi niyet çerçevesinde çıkar yolunun oluşturularak uygulanabileceğini söyleyen Başkan Güler, bu sorunlara bir çözüm bulunarak esnafların da sorumluluklarını yerine getirmesi sonucu ortak bir çözüme imza atılabileceğini söyleyerek dedikodular yerine bu tür ziyaretlerle sorunlarını dile getiren Tavşanlı esnafına teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com