Sorunlar masaya yatırıldı...

Sorunlar masaya yatırıldı...
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis seçimlerinde tüm sorunlar masaya yatırıldı.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis seçimlerinde tüm sorunlar masaya yatırıldı.

Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Başkanlığında Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda yapılan Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis seçimlerine İl Genel Meclisi Üyeleri ve bazı daire müdürleri ile 50'ye yakın köy muhtarı katıldı.
Birliği Tüzüğü gereği Meclis Başkanlık Divanı, Plan ve Bütçe Komisyonu ile Birlik Encümeni seçimlerinde yeni yöneticiler belirlenirken, 2011 yılında köylerde yapılması planlanan tüm yatırımlar katılımcılara anlatıldı.
2011 yılı içerisinde KÖYDES projesi kapsamında 9 köyde yol çalışması, 10 köyde içme suyu çalışması, İl Özel İdaresince de Çeltikçi Köyü Sulama Göleti yapılacağı bildirildi.
Asfalt çalışması yapılacak bazı köylerde 2,7 km. Asfalta hazırlık, 6,3 km. 1.kat asfalt, 2,5 km. 2.kat asfalt, 9,5 km. stabilize, 3,3 km. yol onarımı, 50 metre baks çalışması ve köy içi sokakları için kilitli parke taşı döşemesi yapılacağı belirtilen toplantıda, ayrıca daha önce yangın sonucu evleri yanan 3 vatandaş için düzenlenen yardım kampanyasında toplanan 15 bin lira İlçe Kaymakamı ve Birlik Başkanı İsmail Çorumluoğlu tarafından eşit şekilde kendilerine dağıtıldı.
Gündem gereği yapılan seçimlerde, İl Genel Meclisi Üyeleri Hayri Öztürk ve H. İbrahim Karahan ile Çukurören Köyü Muhtarı Mustafa Çelik ve Kayacık Köyü Muhtarı Abdullah Keskin Birlik Encümeni seçildiler.
İlçe Kaymakamı ve Birlik Başkanı İsmail Çorumluoğlu, katılımcılara 2010 yılı faaliyetlerini anlattı ve kesin hesap okunarak ibra edildi.
Diğer taraftan, Gediz Orman İşletme Müdürlüğünce Uğurluca Köyü ve Yenikent Hamzabey Mahallesi Muhtarlıklarına traktörle çalışan yangın söndürme arazözü tahsis edildi ve İşletme personeli tarafından arazözün nasıl çalıştırılacağı tüm köy muhtarlarına açık alanda uygulamalı olarak gösterildi.
Birlik Başkanı Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, göreve yeni getirilenleri kutladıktan sonra ihtiyaçları olan köy muhtarlarının dertlerini dinledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com