Sorunlar ve İşsizlik Çözüm Bekliyor

Sorunlar ve İşsizlik Çözüm Bekliyor
Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı basın toplantısında mevcut hükümetin çözüm bulmak yerine sürekli sataşma ve bahane içerisinde olduklarını iddia etti.

Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı basın toplantısında mevcut hükümetin çözüm bulmak yerine sürekli sataşma ve bahane içerisinde olduklarını iddia etti.
Atilay:''İşsizliğin giderek arttığı ülkede, çözüm bulacak olan iktidar ancak bahane üretiyor, bu nasıl bir iktidar ki 4 milyon vatandaşını işsiz ve aşsız bırakıyor''dedi.
İsmail Atilay, hükümet yetkililerinin bahane peşinde koşmak yerine çözüm üretmeleri gerektiğini belirtrek, iktidarda oldukları ve salt çoğunluğun kendilerinde bulunduğu göz önünde bulundurulursa bahane yerine çözüm üretmenin AK Parti için daha kolay olabileceğini savundu.
AK Parti Kütahya Milletvekili H.Fehmi Kinay'nın açıklamarının rahatsız edici olduğunu söyleyen Atilay: ''Kinay'ın DSP'den Belediye Başkana Adayı olan Rusen Kumdalı'nın eleştirilerine olumlu yaklaşmak yerine önce CHP'ye çatmış, sonra CHP ile DSP'nin farkını anlayamadığını beyan etmiştir. CHP ile DSP'nin farkı yerine DSP ile AKP'nin farkını fark etmek için DSP'nin hükümet ortağı olduğu dönemde ilimizin kazanımlarını gözden geçirmesi yeterlidir''dedi.
AK Partinin Kütahya'da beş milletvekiline sahip olduğunu belirten Atilay, adet bazında vekil sayısı fazla görünüyor olabilir ama hizmet bazında baktığımızda Kütahya'nın geriye doğru gittiğini herkesin görebildiğini iddia etti. Mevcut hükümetin gerçek gündemler oluşturmak yerine sanal gündemler oluşturduğunu belirten Atilay, bu tür davranışların ülkeyi zarara uğrattığını da savundu.
Ülkenin işsizlikle uğraştığını söyleyen Atilay:'' AK Parti'nin 8 yıllık iktidarında işsizlik sürekli artmakta ve AKP buna bir önlem alamamaktadır. Hem 8 yıl ülkeyi yöneteceksin hem bütün devletin imkanları senin elinde olacak buna rağmen sen işsizliğe çözüm bulamayacaksın. Bunun adı ancak art niyettle açıklanabilir . AK Parti herşeyi özelleştiriyor. Devletin en büyük gelirlerini elde ettiği büyük kurumlar neden 3 kuruşa özelleştirildi anlamak mümkün değil. Ülke vatandaşlarının bu durumu görmeleri gerekiyor''şeklinde konuştu.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com