"Sorunlarımızı çözecek kişilerin vekil olması gerekir"

"Sorunlarımızı çözecek kişilerin vekil olması gerekir"
Kütahya'nın her gün kabuk değiştirdiğini, bu değişimin olumlu yönlerini her zaman takdirle karşıladıklarını ancak yapılan yanlışların daha fazla olmasının halkı üzdüğünü belirten İclal Nimsi, yanlış trafik planlaması, sit alanlarının çözüme kavuşturulma

Kütahya'nın her gün kabuk değiştirdiğini, bu değişimin olumlu yönlerini her zaman takdirle karşıladıklarını ancak yapılan yanlışların daha fazla olmasının halkı üzdüğünü belirten İclal Nimsi, yanlış trafik planlaması, sit alanlarının çözüme kavuşturulmaması ve üniversite mezunları için iş istihdamının Kütahya'da olmaması gibi durumların Kütahya'nın belli başlı sorunları olduğunu, bu sorunları çözecek kimselerin TBMM'de Kütahya'yı temsil etmeleri gerektiğini söyledi.
Kütahya'nın hergün değiştiğini belirten Demokratik Sol Parti Kütahya Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi, var olan sorunların mevcut milletvekilleri tarafından çözüme kavuşturulamadığını, var olan sorunlara yeni sorunların eklendiğini ve bu sorunların Kütahya'yı geriye götürdüğünü ifade etti.
Sorunların çözümüne yönelik önerileri olan kişilerin Meclise vekil olarak gitmeleri gerektiğini belirten Nimsi, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Kütahya gün be gün kabuk değiştiriyor.Olumlu yönleri her zaman takdirle karşıladık.Ancak yapılan yanlışların daha fazla olması bizi gerçekten üzüyor. Yanlış trafik planlaması,sit alanlarının çözüme ulaşmaması, üniversite mezunları için iş istihdamının olmamasından dolayı genç nüfus göçü, belli başlı problemlerimizdir. En son ise devlete ait olan hastanenin bire indirilmesi bizi şaşkına çevirdi. Bir uçtan bir uca hastayı zamanında hastaneye yetiştirmek mümkün mü? Belki de yol üstünde özeller var oraya ulaşmak mümkün diyeceksiniz. Herkesin bütçesi yeterli mi? Şehrin büyümesi, başta tam donanımlı okullar olmak üzre halkın sosyal ve güncel isteklerini karşılayacak kurumların çoğalmasıyla olur. Kütahya'da nedense halkın isteklerine, ihtiyaçlarına pek önem verilmiyor. Nabız yoklaması yapılmadan biz yaptık, oldu. politikası güdülüyor. Tüm karşı çıkmalara rağmen hastanenin kapatılması niye? Aklımıza pek çok soru işareti geliyor?
Kütahya'da hastanelerin birleştirlmesi ile birlikte birçok sorununda bş gösterdiğini ifade eden Nimsi; 'Evliya Çelebi Devlet Hastanesi de özelleşecek, böylece Türkiye 'de devlete ait hastanesi olmayan tek şehir biz olacağız. Sanırım özelleştirme alanında pilot bölge seçilmişiz. Ne yaparsak yapalım, bu şehrin insanları ses çıkarmıyor, gene de bize oy veriyorlar, denildi. Ne var ne yok özelleştirildi. Yakında, SLİ'de, hastanemiz de özelleşir. Türkiye'de, her şeyi elinden alındığı halde, halkın çoğu işsiz kaldığı halde ses çıkarmayan gönülden bağlı insanlar şehri olarak tarihe geçeriz. Bizler, bu şehrin gelişimi için mücadele verecek vekiller arıyoruz. Oraya gidip de sorunlarımızı kulak ardı etmeyecek milletvekili arıyoruz. Onun için de vekil adaylarını seçerken iş yapacakları seçin, Ankara'ya şehrimizin tüm varlıklarını koruyacak milletvekilleri gönderin diyoruz.' şeklinde açklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com