'Sosyal Devletçilik' anlayışı nerede?!

'Sosyal Devletçilik' anlayışı nerede?!
1928 yılından bugüne kadar Tavşanlı'dan geçerek hizmet veren ve 01.01.2010 tarihi itibari ile seferleri kaldırılan Ankara-İzmir tren seferleri hakkında basın toplantısı düzenleyen Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler uygulamanın Sosyal Devletçili

1928 yılından bugüne kadar Tavşanlı'dan geçerek hizmet veren ve 01.01.2010 tarihi itibari ile seferleri kaldırılan Ankara-İzmir tren seferleri hakkında basın toplantısı düzenleyen Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler uygulamanın Sosyal Devletçilik anlayışı ile bağdaşmadığını söyledi.
Belediye Başkanı Mustafa Güler ile Balıköy Belediye Başkanı Muhsin Berksoy, İl Genel Meclis Üyesi Mücahit Uçkan ve Birleşik Taşımacılık Sendikası yöneticilerinin de hazır bulunduğu basın toplantısında ilk söz alan Balıköy Belediye Başkanı Muhsin Berksoy başlatılan uygulama sonrası belde halkının sıkıntılarını dile getirdi. Yıllardan beri ulaşım noktasında tercihlerinin tren yolu olduğunu belirten Balıköy Belediye Başkanı Muhsin Berksoy alternatif olarak Balıkesir-Kütahya arasına belde halkı olarak raybüs seferlerinin konulmasını istediklerini söyledi.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler de yaptığı açıklamada bakım nedeni ile kaldırılan seferlerin tekrar hayata geçirilmemesinin sosyal devletçilik ile bağdaşmayacağını belirtti. Başkan Güler; “İzmir-Ankara bağlantı noktasında 1928 yılından itibaren hizmet veren tren seferleri bakım nedeni ile kaldırılmıştır. 01.01.2010 tarihinde başlatılan bu uygulama sonrası Tavşanlı dahil, diğer ara istasyon bölgesinde yaşayan halkımızın mağduriyeti ortadadır. Tarım, hayvancılık ve kömür sektörü geçim kaynağı olan yöre halkının en güvenilir ulaşım yolu başlatılan uygulama ile sekteye uğratılmıştır. Elimizden alınan bu hakkın hükümet tarafından yeniden verilmesini istiyoruz. Bakıma ihtiyaç duyulan güzergahların tamiratı sonrası kaldırılan tren seferleri tekrar sefere konulmaz ise bu uygulama sosyal devletçilik anlayışına bağdaşmayacak bir uygulamaya dönüşecektir.Yöre milletvekillerimizin de bu konuya hassasiyet göstermelerini ve yöre halkımızın sesini duymalarını istiyoruz. Yaklaşan seçim sürecinde halkımız sesinin duyulmadığını hissederse, daha önceki yıllarda olduğu gibi gereken cevabı yine halkımız verecektir. Bu arada zarar ediyor diyerek maddi kaygı düşüncesi ile tren seferleri kaldırılmak isteniyorsa, uzun yıllardan beri Tavşanlı'dan İzmir'e gitmek isteyen vatandaşlarımızın kaldırılan seferlerde yer bulabilmek için nasıl uğraş verdiklerinin de bilinmesini isteriz” diyerek merkezi konumda bulunan Tavşanlı'nın konuya daha hassasiyetle yaklaşması gerektiğini belirtti.
Eğitim, sağlık ve pazar ağı noktasında yöre insanının daha güvenli olarak tercih ettiği tren yolu ile Tavşanlı'ya ulaştıklarını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, tren seferlerinin tekrar uygulamaya konulmaması halinde Tavşanlı ekonomisinin de büyük yaralar alacağını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com