Sosyal Medya'da bomba geyik!

Sosyal Medya'da bomba geyik!
Haftasonu Star ve Habertürk gazetelerinin yaptığı haberler ilginç bir şekilde sosyal medyada geyik konusu oldu.

Gezi süreci ile daha fazla gündeme gelmeye başlayan sansür ve manipülatif haberler sosyal medya da artık geyik konusu bile olmaya başladı.
 
İşte bu konu üzerine sosyal medyada paylaşılan geyik yazılardan biri;

"GAZETECİLİK NEREYE GİDİYOR?

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ek iş olarak telifli muhabirliğe başladığı öğrenildi. Haftasonu Star Gazetesi ve Habertürk’e yazdığı haberlerle manşet olan Hakan Fidan, ilk iki haberinde manşet olma başarısıyla acar gazetecilerin tamamının papucunu dama attı.

Yazdığı haberle Cumartesi günü Star Gazetesi’ne manşet olan Hakan Fidan’ın haber diline ise “gazetecilik uzmanlarından” eleştiri geldi.

Fidan’ın haberini destekleyecek belge olmaması eleştirilerin temelini oluşturdu. Yine Fidan’ın, haberi destekleyecek tırnak içi görüş veremeyip “istihbarat uzmanları” gibi ifadeler kullanması da eleştiri konusu. Fidan’ın bu uzmanların en azından birinin ismini vermesi ve tırnak içi görüşlerine yer vermesi gerektiği belirtiliyor.

Öte yandan Star Gazetesi muhabirlerinin ise isyanda olduğu öğrenildi. Gazete muhabirlerinin “Yıllardır bu gazeteye emek verdik, 6 yıldır zam almıyoruz, bari emeğimize saygı gösterin. Daha yeni gazeteciliğe başlamış adamı ilk haberinde manşet yapıyorlar. Manşet olmak için biz de mi Sır Küpü olalım” dedikleri öğrenildi.

Mustafa Karaalioğlu’nun gazetede “torpilli muhabir” isyanını bastırmak için yoğun çaba gösterdiği belirtiliyor. Gazete yönetimi ise muhabirleri sakinleştirmek için “ayağı alışsın diye ilk haberini manşet yaptık” dedikleri öğrenildi.

HEM STAR’DA HEM HABERTÜRK’TE

Fidan’ın iki gazeteye birden çalışması ise SGK açısından hukuki tartışma yarattı. Fidan’ın bu sorunu çözebilmek için Star’ın “212’li kadro” teklifini reddettiği, telifli muhabir olmaya seçtiği öğrenildi. Böylece Fidan telif karşılığında haberlerini hem Star’a hem Habertürk’e aynı anda gönderebilecek.

212’li olamamasının Fidan açısından sorun oluşturmayacağı, sarı basın kartıyla girilebilecek yerlere MİT kimliğiyle girmeyi planladığı öğrenildi.

Fidan’ın yeni mesleğinde başarılı olup, haber müdürlüğü, yazı işleri müdürlüğü gibi merdivenleri tırmanıp tırmanmayacağını ise zaman gösterecek..." (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com