Sosyal Medya'da kim daha hırçın!

Sosyal Medya'da kim daha hırçın!
Yapılan bir araştırmaya göre insanların hangi sosyal medya patformunda daha agresif olduğunu ortaya serdi.

Yaşar Üniversitesi akademisyenleri yapılan bir araştırmaya göre Sosyal Medya kullanıcıları Facebook, Twitter ve Youtube yorumlarında farklılıklar sergiliyorlar.

Youtube'ta bir paylaşıma yorumda bulunan kullanıcılar genelde çok fazla edebsiz kelimeler kullanabiliyor. Fakat Twitter ve Facebook'ta daha az nefret söylemlerinde bulunuluyor.  Özellikle Twitter'da daha seviyeli yorumlarda bulunulduğuna dikka çeilen araştırmada erkek kullanıcıların is kadın kullanıcılara nazaran daha çok nefret söyleminde bulundukları tespit edildi.

Akademisyenler, “Twitter kullanıcılarının, You Tube kullanıcılarına göre daha hoşgörülü ve objektif bir duruş sergilediklerini tespit ettik. Buna karşın You Tube kullanıcılarının, yaptıkları yorumlarda genellikle takma isimlerle, daha çok nefret içerikli söylemlerde bulunduğunu belirledik” dedi.

You Tube ve Twitter kullanıcılarına yönelik yapılan araştırmada, incelenen toplam bin 831 yorumda, erkek kullanıcıların kadın kullanıcılara göre daha çok “nefret odaklı söylemlerde” bulunduklarını tespit edildi. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com