Sosyal medyada muhalif avı

Sosyal medyada muhalif avı
Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde karikatür dergilerinin kapaklarını beğenenler hakkında soruşturma başlatılıyor!

Karikatür beğenmek suç oldu…
 
Penguen, Leman, Gırgır’ın kapaklarını sosyal paylaşım sitelerinde beğenip arkadaşlarıyla paylaşan Ankara Defterdarlığı çalışanları hakkında “Devlet büyüklerine hakaret ve başbakanı küçük düşürmek” suçlamasıyla soruşturma açıldı.
 
Ankara Defterdarlığı’nda mizah dergileri Penguen, Leman, Gırgır’ın kapaklarını sosyal paylaşım sitelerinde beğenen ve paylaşan altı çalışan hakkında soruşturma başlatıldı.
 
KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Mevlüt Çakmak soruşturma hakkında bilgi verdi.
 
Çakmak, Maliye Bakanlığı’na bağlı Ankara Defterdarlığı’nın 6 çalışanı hakkında sosyal paylaşım sitelerinde Penguen, Leman, Gırgır gibi mizah dergilerinin kapaklarını paylaştıkları ve beğendikleri için “Devlet büyüklerine hakaret ve başbakanı küçük düşürmekten” soruşturma açıldığını söyledi.
 
Soruşturmayı öğrendikten sonra Ankara Defterdarı Hidayet Altınbaş ile görüştüklerini anlatan Çakmak, “Sayın defterdara bu görüşmede soruşturmanın derhal geri çekilmesini ve defterdarlığın soruşturma açtığı altı çalışanından derhal özür dilemesini talep ettik. Sayın defterdar bu soruşturma emrinin Başbakanlık’ın emri olduğunu ifade etmiştir” dedi.
 
Çakmak, soruşturma kapsamında müfettişlerin çalışanların ifadelerini aldıklarını belirterek “Hatta arkadaşlarımızın ifadelerini alırken, ‘Sizin maaşınızı CHP mi ödüyor, sizin paranızı devlet ödüyor, siz devlet büyükleri hakkında nasıl böyle şeyler paylaşırsınız?’ demişler” diye konuştu. Mizah dergilerinin beğenilmesi ve paylaşılmasının ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Çakmak, AKP’nin “ileri demokrasi” anlayışının muhalif kesimlerin üzerine “karabasan” gibi çöktüğünü söyledi. Çakmak, “Bizler AKP’nin bu anlayışına boyun eğmeyeceğiz” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com