Sosyal medyaya İU bombası

Sosyal medyaya İU bombası
İnternet çağının en önemli sosyal mecralarından biri olan sözlüklere bir yenisi ekleniyor. İstanbul Üniversite öğrencilerinin kurduğu İU Sözlük, bugün yayın hayatına başlıyor.

İstanbul Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan, dinamik ve yenilikçilik iddiasıyla mecraya atılan sözlük, hedefini ''Türkiye'nin en nitelikli sitelerinden biri olmak'' olarak belirledi.

21 Eylül' de yayın hayatına başlayacak olan İU Sözlük, kullanıcılarına özgür, farklı, keyifli ve öğretici bir ortam vaad ediyor. Daha önce görülmemiş özellikler barındıran site, gerek formatıyla gerekse de bilgiye kaynak olma konusundaki hassasiyetiyle, açılıştan itibaren kullanıcılarını memnun etmeyi amaçlıyor.

"Her kafadan ayrı söz" sloganıyla yola çıkan ve İstanbul Üniversitesi'nin özgür ortamının internet üzerinde adeta bir simülasyonunu yaratmayı hedefleyen sözlük, yönetim hiyerarşisi ve kadrosu ile iddialı. Daha önceleri birçok sözlükte yazarlık ve yöneticilik yapmış kişilerden oluşan yönetim kadrosunda "uzmanlık" ve "özel yetki" gibi yetkilendirmelerin uygulanacak.

İU Sözlük, en çok format ve Türkçe'nin doğru kullanımı konusunda iddialı. Sözlüğü kuran gençler, çalışmalarını "İstanbul Üniversitesi adına yakışır bir interaktif platform oluşturuyoruz. Yazarlarımız sosyal ağlarla iç içe, bilgi dolu bir gündem takibi sağlayacaklar İU Sözlük sayesinde. Amacımız hayatın ve bilginin paylaşımını en keyifli ve en özgür hale getirmek" şeklinde özetliyor.

Daha önce diğer sözlüklerde bulunmayan özellikleriyle yazarlarını sosyal ağlarla paylaşım içine sokan, interaktif ve samimi bir sözlük ortamı surmak iddiasındaki İU sözlük, 21 Eylül'de açılmaya hazırlanıyor.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com