Sosyal Medya'ya yasak geliyor!

Sosyal Medya'ya yasak geliyor!
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ankara'da gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Gezi Parkı eylemleri ile zirve yapan sosyal medya, AKP'nin bütün planları deşifre etmişti. Sosyal Medya ile başa çıkmayan AKP şimdi de yasaklamaya gidiyor.

Bakan Güler yaptığı açıklamada sosyal medya ile ilgili ayrı bir yasal düzenleme yapılmasının gerektiğini belirterek şu sözleri sarfetti:

Bazen su sıkılıyor, bazen de gaz sıkıştırılmış su sıkılıyor. Gözaltında şuanda 393 kişi var bunların sorguları sürüyor. Özellikle İstanbul ve Adana'da var. Sorguları sürüyor.

SOSYAL MEDYA GÖZALTILARI

-Sosyal paylaşım siteleri ile ilgili de bizim şu anda Emniyet Müdürlüklerimizin, Emniyet Genel Müdürlüğümüzün yürüttüğü çalışmalar var.
Burada halkı tahrik eden, bir manipülasyonla yalan haberlerle halkı kışkırtmaya, hatta toplumsal olaylara, mal ve can emniyetini sıkıntıya sokacak, bozacak eylemlere yönlendiren elbette gerek Twitter olsun gerek Facebook olsun ve gerek sosyal medyanın diğer enstrümanlarını kullanarak bunları yönlendirenlerle ilgili çalışmamız var. Daha önce İzmir'de böyle bir çalışma oldu. Şimdi diğer yerlerde de böyle bir çalışma olacak. Tabi bu konularda ayrı bir yasal düzenlemenin de yapılmasının gerektiğini biz düşünüyoruz. Bu konuda Adalet Bakanlığımızın ve ilgili bakanlıkların çalışmaları olacak. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com