''Sosyal Riski Azaltma Projesi'' tanıtıldı

''Sosyal Riski Azaltma Projesi'' tanıtıldı
Pazarlar'da, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ''Sosyal Riski Azaltma Projesi''nin (SRAP) tanıtılması amacıyla toplantı yapıldı.

Pazarlar'da, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ''Sosyal Riski Azaltma Projesi''nin (SRAP) tanıtılması amacıyla toplantı yapıldı.

Vakıf Müdürü Aziz Altınkaya, Kaymakamlıktaki toplantıda, projenin iyi anlaşılıp yürekten sahiplenilmesi ve sürdürülebilir, verimli olabilecek projelerin uygulanması gerektiğini söyledi.
Vatandaşlara balık vermeyi değil, balık tutmayı öğretmeyi amaçladıklarını belirten Altınkaya, şöyle konuştu:
''SRAP kapsamında projeler bize sunulduktan sonra kabul edilmesi halinde devlet tarafından kredi verilecek. Başbakanlık tarafından 9-10 yıldır sürdürülen SRAP kapsamında devletin desteğiyle binlerce insan iş sahibi oldu. Mali krizin yaşandığı bugünlerde vatandaşların bu projeyi fırsat olarak görmesi gerekiyor. Ancak Pazarlar'da vatandaşlar devlet destekli projelere ilgisiz kalıyor. Halkımızdan daha fazla proje getirmelerini istiyoruz. Her gün vatandaşların iş talebiyle karşılaşıyoruz. Onlara SRAP uygulamalarını anlatıp projelere yönlendiriyoruz.''
Altınkaya, işsizlere kendi işinin patronu olma imkanı sağlayan SRAP uygulamalarından yararlanabilmenin ön koşulunun, herhangi bir sosyal güvencesi bulunmamak olduğunu dile getirdi.
SRAP kredilerinin ilk yılı ödemesiz ve faizsiz, 4 taksit halinde geri ödendiğini anlatan Altınkaya, Pazarlar'da proje çerçevesinde ''elektrik, mobilya, PVC ve demir doğrama, hayvancılık, dikiş-nakış, kasaplık, soğuk seracılık'' gibi alanların desteklendiğini sözlerine ekledi.
Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Sorumlusu Muammer Gökalp, mahalle ve köy muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com