Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı kermesi

Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı kermesi
Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı Bayanlar Kurulu üyeleri, asker aileleri için kermes düzenledi.

 Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı Bayanlar Kurulu üyeleri, asker aileleri için kermes düzenledi.

Kermesten elde edilecek gelirleri köy okullarındaki muhtaç öğrencilere ulaştıracaklarını belirten Bayanlar Kurulu Başkanı Yıldız Güral, “Hem şehir merkezindeki hem de köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim ve kıyafet yardımlarımızı sürdürmek amacıyla düzenlediğimiz kermeste bayan üyelerimizin el ve gönül birliğiyle gerçekleştirdik. Asker ailelerine 2. defa düzenlenen kermesi sürekli hale getirerek daha fazla kişiye yardım etmeyi hedefliyoruz” dedi.
Yılın 12 ayı aktif olarak yardım ve sosyal faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Vakıf Başkanı İhsan Tunçoğlu, “Vakıf Yönetim Kurulumuzun ve bayanlar kurulumuzun destekleriyle ihtiyaç sahibi öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı kenar semtlerdeki okullarda ve uzak köy okullarındaki öğrencilerimizin eğitimlerine destek amacıyla düzenlediğimiz kermes, bayanlar kurulu üyelerimizin gayretleriyle ve fedakarlıklarıyla gerçekleşmiştir.İnsana yapılan yardım en önemli hizmettir.Bu örnek kermesin gerçekleşmesinde Vakfımıza destek olan Güral Cam ve Art Craft ürünlerini ücretsiz olarak kermesimize bağışlayan değerli sanayicilerimizden Rıza Güral'a, Yıldız, Erol ve Esin Güral'a, katkılarından dolayı Saraçoğlu Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Saraç'a ve Hava Tugay Komutanı Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu'na, değerli desteklerine teşekkür ederim” diye konuştu.
Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı önünde ihtiyaç sahipleri yararına gerçekleşen kermese Vali Şükrü Kocatepe ve eşi Sultan Kocatepe, Belediye Başkanı Mustafa İça ve Zafer İça, uğrayarak alış veriş ederek katkı sağladılar.
Örnek kermese Vakıf Bayanlar Kurulu Başkan Yıldız Güral, Başkan Yardımcısı Zeliha Tunçoğlu, Kütahya Kütahya Kadın Girişimci Kurulu Başkanı Sevim Güral Olgun ve Vakıf Bayanlar Kurulunun üyeleri katıldılar.
Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı yetkilileri, vakfın ve Bayanlar Kurulu'nun örnek ve fedakar çalışmalarının ilede de devam edeceğini belirttiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com