Soyguna ilginç gerekçe

Soyguna ilginç gerekçe
Maaşına zam yapılmadığı için soymuş

İSTANBUL'da zırhlı araçla taşıdığı paraları, arkadaşını bağlayarak çalan güvenlik çalışan Erkan Çetin'in poliste, çok çalıştırıldığını, fazla mesai ücretlerini alamadığı için işyerine ceza vermek için soygunu yaptığını söyledi. Bir para nakil şirketinde çalışan soyguncu "Amacım çalıştığım şirkete bir ders vermekti. Çaldığım paraları harcamayı hiç düşünmedim. Zaten ihtiyacım da yoktu" dediği öğrenildi. Erkan Çetin'in kaçarken bindiği taksinin parasını da cebinden ödediği soygun parasına dokunmadığı öğrenildi.

"YETER ARTIK BURAYA KADAR DEYİP SOYGUN YAPTI"

TEM gişelerinde meydana gelen olayda, zırhlı aracı korumakla görevli güvenlik çalışanı Erkan Çetin (28), sürücü Hikmet Karaman'ı bağladıktan sonra araçtaki 349 bin lira, 324 bin Euro, 310 bin dolar, 50 bin sterlin, 1250 Avusturya doları, 2 bin 685 Kanada doları ve 10 bin 870 isviçre kronunu ile kayıplara karıştı. Bağlarını dişleriyle çözen Hikmet Karaman'ın polise haber vermesi üzerine geniş çaplı soruşturma başlattı. Hikmet Karaman poliste verdiği ifadesinde "Normal bir şekilde gidiyorduk. Birden silahını çekip; Yeter artık buraya kadar' diye bağırdı. Ellerimi plastik kelepçeyle bağlayarak beni aracın arkasına kilitledi. Paraları alıp kaçtı." dedi.

PARALAR TAVUK KÜMESİNDE BULUNDU

Polis saldırganı yakalamak için operasyonları sürdürürken evli ve bir çocuk babası Erkan Çetin, çaldığı paralarla birlikte ortaya çıkarak polise teslim oldu. Teslim olduğunda paralar yanında olmayan Erkan Çetin, paraları bir akrabasının evinde tavuk kümesine sakladığını söyledi. Polis Çetin'le birlikte söylediği adrese giderek, paraları kümesten aldı.

"BANA DEĞER VERMEDİKLERİ İÇİN YAPTIM"

Gasp Büro Amirliğine getirilen Erkan Çetin'in kendisini sorgulayan polislere soygunu anlık bir kararla yaptığını söyledi. 3 yıldır çalıştığı işyerinde 768 lira net maaş aldığını Erkan Çetin, "Hakkımı alamıyordum. Geç saatlere kadar çalıştırıyorlardı. Daha sonra fazla mesai paralarını;Sen çok çay içiyorsun. O saatlere sayıyoruz" diyerek ödemiyorlardı. Bana hak ettiğim değeri vermiyorlardı. Çalıştığım şirkete bir ders vermek istedim. Bu işi onlara kızdığım için yaptım. Aldığım parayı hiçbir zaman harcamayı düşünmedim. Akşama kadar Abdurrahman Gazi mahallesindeki ormanlık alanda oturdum. Hava kararınca bir kahvehaneye gidip televizyon seyredip arandığımı öğrenince, paraları bir akrabamın evindeki kümese saklayıp teslim olmaya gittim." dedi.

KAÇARKEN TAKSİ PARASINI CEBİNDEN ÖDEMİŞ

Öte yandan Erkan Çetin'in soygundan sonra kaçmak için bindiği taksi parasını cebinden ödediği ortaya çıktı. Çaldığı bir paranın tek kuruşuna dokunmadan teslim eden Erkan Çetin'in "Taksi parasını cebimden ödedim. Para dolu çantaları bir kere daha açıp bakmadım" dediği 2 haftadır da eşine "Ben bunlara bir ders vereceğim. Bana değer vermemelerinin karşılığını görecekler" dediği öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan Erkan Çetin adliyeye sevk edilirken, paralar şirkete teslim edildi.
 

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com