Soyguncuları karadeniz şivesi ele verdi

Soyguncuları karadeniz şivesi ele verdi
İzmir, Konya, Antalya, Eskişehir ve Mersin'in de aralarında bulunduğu 10 şehirde silahlı fabrika soygunu yapan Uzi ve kar maskeli şebeke, Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince çökertildi.

İzmir, Konya, Antalya, Eskişehir ve Mersin'in de aralarında bulunduğu 10 şehirde silahlı fabrika soygunu yapan Uzi ve kar maskeli şebeke, Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince çökertildi.
İzmir, Konya, Antalya, Eskişehir ve Mersin'in de aralarında bulunduğu 10 şehirde silahlı fabrika soygunu yapan Uzi ve kar maskeli şebeke, Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince çökertildi. Zanlılardan birisinin Karadeniz şivesiyle konuştuğunu tespit eden jandarma ekipleri, teknik takibin ardından olaylarda kar maskesi, kamuflaj, silah ve plastik kelepçe kullanan 3 kişiyi yakaladı.
Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Karacabey ilçesinde Tarım İşletmeleri ve Mustafakemalpaşa'da bir tarım fabrikasının silahlı şahıslar tarafından soyulmasının ardından geniş çaplı araştırma başlattı. Jandarma ekipleri, zanlıların 9 farklı ilde fabrika soygunu gerçekleştirdiğini, olaylar arasında benzerlik bulunduğunu belirledi.
2'si Kocaeli, biri İstanbul'da oturan zanlıların hafta sonu soyguna gideceği bilgisi üzerine, özel ekip Antalya, Aksu'da fide tarım işletmelerinde çelik kasa patlatan zanlıları takibe aldı. Soygundan İstanbul'a dönerken ana güzergahları kullanmayan zanlıların Tavşanlı, Kütahya yolunu kullanacağı ihtimaline karşı yolda arama noktaları oluşturuldu. İnegöl'ün Hamamlı köyü yakınlarında düzenlenen operasyonla çalıntı otomobil kullanan çete üyeleri Yılmaz Y. (34), kuzeni Efgan Y. (36) ve İlhan A. (44) gözaltına alındı.
Araçta yapılan aramada ön kaputa kamufle edilmiş kar maskeleri, içinde silah, Uzi tabanca, soygundan elde edilen 8 bin 500 lira nakit, eldiven, portatif merdiven, levye, murç, sahte nüfus cüzdanı ve ehliyetler ele geçirildi. Zanlılar sorgulamada suçunu itiraf ederken, Türkiye genelindeki bütün güvenlik birimleriyle yapılan yazışmalarda 12 ayrı fabrika soygunu olayı aydınlatıldı.
Zanlıların hafta içinde kamyon şoförlüğü yaptığı, hafta sonu soyguna çıktığı, fabrikalarda etkisiz hale getirdikleri bekçilere heyecan yapmamaları için sigara ve su ikram ettiği ortaya çıktı.
3 zanlının, sorgulamalarının ardından Bursa'da karıştıkları olaylarla ilgili Mustafakemalpaşa Adliyesi'ne sevk edileceği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com