Söylediğimin Arkasındayım Tebrik Telefonları Alıyorum

Söylediğimin Arkasındayım Tebrik Telefonları Alıyorum
Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker, sözlerinin arkasında olduğunu söyledi. Prof. Çeker hakkında rektörlük inceleme, YÖK ise soruşturma başlattı.

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Pof. Dr. Orhan Çeker, taciz ve tacizciyi savunmadığını vurgularken sözlerinin Türkiye'nin dört bir yanından tebrik telefonları aldığını söyledi.

Prof. Çeker, “Dekolte ve erkekleri tahrik edici şekilde giyinen kadın tacize uğruyor ise tacize uğrayan kadın tacizi yapan erkek kadar suçludur. Bu sözümü değiştirmiyorum. Ben tacizi ve tacizciyi savunmuyorum. Sadece hanım kardeşlerimizin dekolte kıyafetler giymesinin tacizi tetikleyeceği görüşünü bildirdim” dedi.

Dekolte-taciz bağlantılı açıklamasıyla büyük yankı uyandıran Prof. Dr. Orhan Çeker, “Birtakım medya, benim söylemediğim ve haberde de yer almayan sözleri bana sorarak olayı farklı boyuta götürmeye çalışıyor” derken katıldığı bazı canlı yayınlarda kendisine yüklenilmesine bir anlam veremediğini de söyledi.

“TEBRİK TELEFONLARI ALIYORUM”
Bir anda Türkiye gündemine oturan ve eleştirilerin hedefi haline gelen Prof. Dr. Çeker, şunları söyledi:
“Ben eleştiriye her zaman açık bir insanım. Haberin HABERTÜRK'te yer almasının ve katıldığım canlı yayın programlarının ardından Türkiye'nin dört bir tarafından beni destekleyen insanlarımız bana telefonlarla ulaşarak, yaptığım açıklamadan dolayı tebrik ediyorlar. Türkiye'nin dört bir tarafından arayan hem hanım, hem erkek kardeşlerim bana 'Hocam sizin yanınızdayız. Söyledikleriniz sonuna kadar doğru. Bu konuda sizi destekliyoruz' dediler. Ben Türkiye'de büyük bir kesimin bildiği, ancak söylemeye cesaret edemediği bir konu hakkında konuştum. Gerçekleri söylediğim için bana kızanlar var ise canları sağ olsun, benim tek kızdığım haberde yer alan bazı cümleleri değiştirip benim söylemediğim ve haberde de yer almayan şeyleri bana söyletmeye çalışıyorlar.”

HABERTÜRK

Suçu kadına yüklemediğini, ayrımcılık yapmadığını savunan Çeker, “Kadın tahrik edici davranmamış, davet etmemiş de erkek buna rağmen tacizde bulunduysa 'yüz de yüz suçlu erkektir' diyorum. Her şeye rağmen kadına da erkeğe de şiddet önlenmelidir. Ve töre cinayetinin vahşet olduğunu söylüyorum. Bunun kaldırılması gerekir. Bunun dinle imanla ilgisi yoktur'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com