Söylediklerinin hesabını verecek

Söylediklerinin hesabını verecek
Sunucu Ece Erken'in, şarkıcı Demet Akalın ile sunucu Elif Güvendik'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılanmasına başlandı.

İstanbul 5. Sulh Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, şikayetçi Elif Güvendik ile tarafların avukatları katıldı. Şikayetçi Demet Akalın ile sanık Ece Erken ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada ifade veren Elif GÜvendik, olay günü rahatsız olan Mehmet Ali Erbil'i kaldığı hastanede Demet Akalın'la birlikte ziyarete gittiklerini belirterek, “Ece Erken'in, Mehmet Ali Erbil'e suça konu olan mesajı çekmiş. Bize de Mehmet Ali Erbil söz konusu mesajı gösterdi. Ayrıca bu mesajı orada bulunan başka kimseler de gördü. Sonra basında yayınlandı ve tüm kamuoyu öğrendi. Şikayetçiyim” dedi.

Sanık Ece Erken'in avukatı Tülay Ketenci ise şikayetçi Elif Güvendik'in beyanlarını kabul etmediklerini ifade ederek, sanık Ece Erken'in bir sonraki celseye geleceğini söyledi.

Hakim Cüneyt Akdeniz, şikayetçi Demet Akalın ile sanık Ece Erken'in bir sonraki duruşma günü hazır edilmeleri için süre vererek duruşmayı erteledi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Ece Erken'in 27 Aralık 2010'da Mehmet Ali Erbil'in cep telefonuna her iki şikayetçiyle ilgili hakaret içerikli mesaj yolladığı belirtildi.

İddianamede, sanık Ece Erken'in hakaret suçunu iki kişiye karşı işlediği gerekçesiyle toplam 1 yıldan 2,5 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması isteniyor.

"SÖYLEDİKLERİNİN HESABINI VERECEK"

Elif Güvendik, sosyal paylaşım sitesi üzerinden de şu mesajları yayınladı; "Ece gelmedi ama bir dahaki celseye zorunlu gelecek. Adalet'ten kaçılmaz. Ece Erken'in bana ettiği hakaret davasından şimdi çıktım. Herkes adalet karşısında yaptıklarının ve söylediklerinin hesabını verecek."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com