Söylet mahkemeye zorla getirilecek

Söylet mahkemeye zorla getirilecek
İstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet, öğretim üyesi Recep Seymen'e hakaret ettiği iddiasıyla açılan davaya zorla getirilecek.

İstanbul Üniversitesi(İÜ) Rektörü Yunus Söylet'in, öğretim üyelerinden Prof.Dr. Recep Seymen'e hakaret ettiği ve iftira attığı iddiasıyla açılan davada zorla getirilmesine karar verildi.

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, müşteki Recep Seymen ile avukat katıldı. Sanık Yunus Söylet ile avukatı ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada, müşteki Recep Seymen, yazılı olarak dilekçesini sundu. Recep Seymen'in avukatı Ersin Kocatürk de, sanıktan şikayetçi olduklarını belirterek, ''Mağduriyet durumumuz gözetilerek sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz'' dedi.

Mahkeme, sanık Yunus Söylet'in zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Recep Seymen mahkemeye sunduğu dilekçede, ''İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Siyaset Kürsüsü'nde, şüpheli Yunus Söylet tarafından 31 Ağustos 2012 tarihinde ifadem alınmadan ve tebligat yapılmadan peş peşe numaralarla 4 görevime son verme kararına kadar profesör olarak görev yaptım ve İstanbul Üniversitesi'nde 2012'de yapılacak rektörlük seçmelerine adaydım'' ifadeleri yer aldı.

Dilekçede, sanık Yunus Söylet'in verdiği röportajlarla görevini yapmasını engellemeye yönelik olarak kendisine hakaret ettiğini ve iftiralarda bulunduğu da öne sürüldü. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com