Soylu'dan ilginç Kılıçdaroğlu çıkışı!

Soylu'dan ilginç Kılıçdaroğlu çıkışı!
DP eski Genel Başkanı Süleyman Soylu, referandumda 'hayır' çıkarsa genel af isteyeceklerini söyleyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yönelik açıklama yaptı.

Demokrat Parti (DP) eski Genel Başkanı Süleyman Soylu, referandumda 'hayır' çıkarsa genel af isteyeceklerini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisi ile Türkiye sorunları arasında gelgit yaşadığını söyledi.
Afyonkarahisar'da İmaret Camii'nde cuma namazını kıldıktan sonra çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Soylu, Kılıdaroğlu'nun söylediklerinin polemik olduğunu ifade etti.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, daha önce de böyle bir değerlendirmede bulunduğunu dile getiren Soylu, 'Sayın Kılıçdaroğlu ve bir de Kılıçdaroğlu'nun bir partisi var. Anlaşılan o ki Kılıçdaroğlu ile partisi arasında henüz bir uyum ortada yok. Daha önce kendisine bu konuda uyarı gönderen insanlarla, yine aynı çatı ve altında yine aynı yönetimdedir. Ben Kılıçdaroğlu'nun ortaya koymuş olduğu bu düşünceden ziyade, partinin ne diyeceğini merakla bekliyorum.' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun aklının karışık olduğunu düşündüğünü belirten Soylu, 'Yani partisi ile Türkiye sorunları arasında biraz gelgitler yaşadığını düşünüyorum. Çünkü, zannediyorum ki onların da kabulüdür ki anayasa milletimizin büyük ekseriyetinin 'evet' demesiyle değişecektir.

Zannediyorum, anayasa sonrası yeni bir seçimin hazırlığı üzerine bir polemik yürütmektedirler. Ama milletimizin derdi, bana göre bugün bu anayasa değişikliğidir. Hiç kimse merak etmesin, hiçbir gündem sapması Türkiye'de olmayacaktır. Çünkü benim gezdiğim Türkiye'de bu millet bu anayasa değişikliğine sağduyu ile bakmaktadır.' diye konuştu.

Soylu, 13 Eylül sabahı bütün gelişmiş ülkelerin gazetelerinde manşet olarak, referandumun modernleşen Türkiye'nin güçlü adımı olarak yer alacağına inandığını aktardı. Soylu, şöyle devam etti:

'Çünkü hem içeride hem dışarıda Türkiye'nin temel sorunlarının kaynağı olarak darbeler, darbe yönetimleri ve darbe anlayışları bilinmektedir. Darbe yönetimleri Türkiye'nin temel sorunlarının kaynağıdır. Çünkü hem ekonomik hem sosyal hem siyasi sorunların kaynağıdır. Ancak Türkiye'de en büyük yolsuzluklar kapalı dönemler olan darbe dönemlerinde gerçekleşmiştir. En büyük kayırmalar kapalı dönem olan darbe dönemlerinde gerçekleşmiştir. En büyük hınçlar, yani ekonomik olarak bir takım kesimleri bitirmeler, onları tüketmeler, onları iflasa sürüklemeler aslında bu hınçlaşmadan dolayı darbe döneminde gerçekleşmiştir. Onun için Türkiye daha denetimli, daha düzgün ve millet iradesinin hakim olduğu bir döneme 12 Eylül'ün hemen akabinde çıkacaktır.'

Türkiye'de, bu referandumun siyasallaştırılmaya çalışılmak istendiğini vurgulayan Soylu, 'Bunu siyasallaştıranların aslında yıllardan beri, yani 1960'dan beri ara rejim süreci içerisinde çözümsüzlüğün muteber olduğu bin anlayışla milletimizi ve ülkemizi karşı karşıya bıraktığı aşikardır. Artık çözümsüzlüğün değil, kuralların ve çözümün muteber olduğu bir Türkiye'de 12 Eylül günü bu büyük milletimizde bir arada olacaktır. Yani çözümsüzlüğü ortaya koyan Türkiye'den aslında çözümü arayan bir Türkiye'ye adımın da 13 Eylül sabahı olacağına inanıyoruz. Ondan sonra sivil ve demokratik bir anayasanın en önemli kapısının 13 Eylül günü açılacağına inanıyoruz.' dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com