Sözçetin: "Otelsiz Eynal olmaz!"

Sözçetin: "Otelsiz Eynal olmaz!"
İç Ege’nin deprem mağduru termal turizm merkezi Eynal Kaplıcalarına her şeyden önce bir otelin yapılması gerektiği vurgulandı.
Son 20 yıldır binlerce termal turizm konuğunu Eynal’a getirip götüren Nuray Turizm Seyahat Firması Sahibi Nurten Sözüçetin, “Termal turizmde Simav’ın olmazsa olmazı Belediyenin Eynal’ı en kısa sürede bir otele kavuşturmasıdır” açıklamasında bulundu.

1992 yılından bu yana Simav Eynal Kaplıcalarına Bursa’dan belirli süreler için turlar halinde binlerce konuk getirerek Simav ekonomisine önemli ekonomik katkılar sağlayan Nuray Turizm Seyahat Firması Sahibi Nurten Sözüçetin, Eynal’ın her geçen gün kan kaybettiğine dikkat çekti. Depremin Eynal’daki 2 termal otelin yıkılmasına neden olmasının en çok Bursa’dan getirdiği konuklarını olumsuz etkilediğini belirten Sözüçetin, “19 Mayıs 2011 depreminin üzerinden 30 ay geçti. 
 
Ortada otellerin enkazlarından başka bir şey yok. Bu geçen sürede en azından mütevazı bir otel yapılarak bizim gibi orta yaş gurubuna dahil termal turizm tutkunlarına hizmet verebilirdi. Lojmanlarda kalmak değerli konuklarım için uygun değil. Onlar istediklerinde otel lobisinde sohbet etmeyi, istediğinde otel banyosuna girmeyi, istediğinde de otel restoranından belirlenen saatlerde yararlanmayı istiyor. 
 
Deprem öncesinde bu hizmetleri alırken bugün alamamak gerçekten üzüntü verici. Konuklarımı Eynal’ın girişindeki restorana günde 3 kez getirip götürmek yaşları ve kaplıca tedavisi açısından kolay olmuyor. Bu bakımdan Eynal’a belediye yönetimi kısa zamanda bir otel yapmalı. Eynal’a otel yapmak Simav’ın ve Eynal’ın olmazsa 20 yıldır tanıdığı Simav esnafının deprem sonrası hala ekonomik sarsıntıyı atlatamamış olduklarını görmenin üzüntüsünü yaşadığını da ifade eden Sözüçetin, “Öncelikle konuklarımı lojmanlarından minibüsle alarak restorana getiren ve tekrar lojmanlarına götürerek sorunumuza geçici çözüm bulan Eynal Kaplıcaları Müdürü Cemil Baybuk’a, Eynal kaplıcalarında görevli tüm personeli ve saygıdeğer Simav esnafına 70 kişinin yer aldığı kafileme gösterdikleri yakın ilgi ve güler yüzden dolayı teşekkür ederim. Bunun yanında şunu da ifade etmeden geçmek istemiyorum, Simav depremden sonra toparlanacağına daha da dağılmış. İlçe içindeki trafik karmaşası bölünmüş yollarla daha da çıkmaza girerken Cumhuriyet Meydanı yapımı şehri adeta ikiye bölmüş. Bu bizleri gerçekten üzdü. Otobüsümüzü park edecek konuklarımı merkeze yakın yerde bırakacak, alacak yer bulamadık. Bizi asıl üzen sorunlardan birisi de şehir içinde özellikle bayanların kullanabileceği tuvaletlerin bulunmaması. Böyle bir şehircilik anlayışı olmaz” dedi.
 
10 günlük Eynal turunun Cuma günü sona ereceğini de sözlerine ekleyen Sözüçetin, “Bölgenin pazarı olan Çarşamba günü tüketici pazarına çıktık. Esnafların, çiftçilerin bizlere güler yüzlü yaklaşımı gerçekten çok anlamlı. İlçenin meşhur ürünleri olan kestane, Karaşerif helvası, çörek, tereyağ, göl fasulyesi, ceviz ve peynir gibi ürünler, hediyelikler alarak ilçe ekonomisine karınca kararınca katkı sağladık. Umarım daha sonraki gelişlerimizde ben ve konuklarım sorunlarından arındırılmış, ihtiyaçları giderilmiş bir Simav’la, Eynal’la karşılaşırız” diyerek sözlerini tamamladı. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com