Sözcü sansürü belgeledi

Sözcü sansürü belgeledi
AKP'li İstanbul Belediyesi'nin kiraya verdiği Smart Cube'lerdeki sansür skandalı Sözcü Gazetesi tarafından ortaya çıkarıldı.

Vatandaşlara ''Teknik arıza" açıklamasında bulunulan Smart Cube'lerdeki muhalfi gazetelerin amabalajının bile açılmadan iade edildiği belgelerle ispatlandı!

İşte Sözcü Gazetesi'nin konuyla ilgili haberi:

"AKP'nin İstanbul Belediyesi'nin kiraya verdiği metrolardaki büfelerde SÖZCÜ'nün satışı yasaklandı. Yasak da büfe işletmecilerine mesajla bildirildi. SÖZCÜ'nin yanı sıra Evrensel, Yurt ve Aydınlık gazetelerinin satışına da sansür geldi. Gazete isteyen vatandaşlara, 'kalmadı, bitti' cevabı veren büfe yetkilileri, SÖZCÜ gazetelerini paketini açmadan 'satılmadı' diyerek iade ediyor. Sansür, dağıtım şirketinin iade sevk irsaliyesiyle belgelendi.
 
'Bitti' dediler, iade ettiler
 
Taksim Metrosu içinde bulunan Smart Cube büfesinden önceki gün yapılan gazete satışlarına ilişkin YAYSAT tarafından tutulan iade sevk irsaliyesinde, SÖZCÜ'nün bu bayiye 75 tane yollandığı ve 75'inin de iade edildiği belirtiliyor. Bu engel gazete örgütlerinin tepkisini çekti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Turgay Olcayto, basına yönelik engelin gazetede dağıtıma kadar vardığını söyledi. TGS Genel Başkanı Uğur Güç ise basın özgürlüğünün Türkiye'de nasıl ayaklar altına alındığının belgelendiğini ifade etti."(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com