Sözcü'den büyük destek!

Sözcü'den büyük destek!
Sözcü gazetesi Agos genel yayın yönetmeni Roper Koptaş'ın haklı olduğunu ve yandaş "yalaka" medyanın bundan örnek alması gerektiğini yazdı.

Sözcü gazetesinin bugünkü birinci sayfasında yer alan TOKMAK bölümü;

"Yalaka medya ve onurlu bir meslektaş

Gezi Parkı direnişinden sonra, AKP’yi aldı bir telâş!

Başbakan arka arkaya mitingler yaparak, ağzına geleni söyleyip herkese çatarken, AKP AR-GE Başkanlığı da, sivil toplum kuruluşları, siyasetçiler, akademisyenler ve yandaş medya mensuplarıyla, Gezi Parkı olaylarının sebeplerini ve toplumsal atmosferi tartışıyor, kamuoyunu aldatacak sonuçlar çıkarmaya çalışıyor.

Yalaka medya AKP’nin çağrısına koşa koşa gidiyor ama… Davete gitmeyen ve onların, kamuoyunu aldatma amaçlı toplantılarına katılmayı kabul etmeyen onurlu meslektaşlar da var.
İstanbul Malta Köşkü’ndeki toplantıya çağırılan, fakat gitmeyi reddeden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rober Koptaş, bunun gerekçesini gazetesindeki köşesinde yazdı.
(Haftalık Agos, Türkiye’deki Ermeni toplumunun Türkçe ağırlıklı ilk gazetesidir.)
Bir suikasta kurban giden Hrant Dink’in haleflerinden olan Rober Koptaş, özetle şöyle diyor:

“Başbakan Erdoğan, konuşmasında yine insanları aşağılayan, yine camide içki içildiği suçlamasına yaslanan, yine olayları komplolara bağlayan bir hava tutturdu. Bu işin içinde samimiyet değil, bir halkla ilişkiler çabası gördüm. İnsanlar ölmüşken, hepimizin canı yanmışken, böyle bir çabanın parçası olmak istemem, istemedim.”

Rober Koptaş haklıdır.

Yandaş, çıkarcı, avantacı, yalaka medyanın, bu sözlerden ders çıkartması gerekir! (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com