Sözcü'den tarihi çağrı!

Sözcü'den tarihi çağrı!
Halkın yükselen sesi Sözcü, Gezi Parkı eylemlerinin hızını kaybetmeden Tayyip'e bir tokat gibi çarpmasını ancak bunun sağduyu ile gerçekleşmesini talep eden bir açıklama yaptı.

Bugün AKP taraftarları Kazlıçeşme'de bir mitinge haırlanıyor. Bir diğer taraftan ise milyonlar Taksim'de direniş protestosuna katılacak. Hal böyle olunca ortada kışkırtmalara sebebiyet verecek provakatörler dolaşabilir. AKP'lilerin prvakatör diye tanımladığı halkın sesi Sözcü bugün internet sitesinden sağduyu çağrısı yaptı. Şimdi utanma sırası AKP'de... (AAO)

İşte o çağrı:

Aman dikkat! Oyuna gelmeyin!

Bugün yaşanabilecek tüm kışkırtmalara karşı, tüm vatandaşların sağduyulu olması gerekiyor. Türkiye'nin en son ihtiyacı olan şey, ülkeyi 40 yıl öncesinin karanlık günlerine geri çevirmek isteyenlerin oyununa gelmemek. Bu yüzden tüm vatandaşlara, polise, bürokratlara ve başta Erdoğan olmak üzere iktidara sesleniyoruz. Ülkenin kavgaya değil sağduyuya ihtiyacı var....

Taksim Dayanışması dün direnişin ortak çadırla devam edeceği kararını duyurmasının ardından AKP’nin Sincan Mitingi gerçekleşti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu mitingde itidal çağrısı yaparak zaten yatışmış olan Gezi Parkı direnişini iyice yatıştırıcağı düşünülüyordu. Ama olmadı…

Erdoğan’ın ‘Pazara kadar Taksim’i boşalttınız boşalttınız, yoksa polis boşaltacak’ diyerek Gezi Parkı direnişçilerini ilk kez açık açık tehdit etmesinin ardından polis bu emri en kısa sürede uygulamaya geçirdi. TOMA ve biber gazıyla başlayan ve gittikçe sertleşen müdahale başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Polis ve direnişçiler sabah saatlerine kadar çatıştı, sabah da İstanbul’un birçok noktasında çatışmalar devam etti.

Bugün ise Başbakan Erdoğan’ın ısrarla iptal etmediği Kazlıçeşme Mitingi var. 17.30′da gerçekleşecek bu miting ile ilgili sosyal medyada hem AKP taraftarları hem de direniş taraftarları karşılıklı çekişme halinde. Her iki tarafta da bulunan bazı kendini bilmez kişiler hem kendi tarafını hem de karşı tarafı kışkırtma derdine düştü.

Her ne tarafta olunursa olunsun, hangi gruba dahil olunursa olunsun, hiçbir şeyin ama hiçbir şeyin insan hayatı kadar değerli olmadığı unutulmamalı. Özellikle bugün tüm kışkırtmalara karşı sağduyulu olunmalı.

Türkiye çok özel günler yaşıyor. Bu hassas günlerde vatandaşa düşen sağduyulu olmak. Hem vatandaş, hem de güvenlik güçlerinin sağduyulu olmasıyla, bu karanlık günleri atlatmamız mümkün.

Bu yüzden tüm Türkiye’yi sağduyuya çağırıyoruz. Bu ülke, sokakları daha da kaosa sürükleyecek hareketleri haketmiyor. Bu yüzden hengi düşüncede olursanız olun, hangi partiye yakın olursanız olun, oyuna gelmeyin. Türkiye’yi 40 yıl öncesine döndürecek hareketlerden uzak durun. Anayasal demokratik hakkını kullanmak başka, halkı bir daha biraraya gelmesi mnümkün olamayacak kutuplara bölmek başka. Başta ülkenin başbakanı olmak üzere herekese düşen görev, sağduyuyu sağlamaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com