Sözde soykırımı inkar yasası yaramadı!

Sözde soykırımı inkar yasası yaramadı!
Sarkozy Cumhurbaşkanlığı yarışında geride. Anketler Cumhurbaşkanlığı için Sosyalist aday Hollande'ı önde gösteriyor..

5 yıl önce bu ayda durum aynıydı ama ipi göğüsleyen Sarkozy olmuştu. Ermeni iddilarının inkarını suç sayan yasa nedeniyle Türkiye'de gözlerin çevrildiği Fransa, nisan ayı sonunda Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunu yaşayacak.

SOSYALİST ADAY ÖNDE GİDİYOR
ntvmsnbc'de yer alan habere göre; Sosyalist aday François Hollande anketlerde önde görülürken, Sarkozy'nin aradaki farkı kapattığı yorumları yapılıyor. Sosyalist adayın anketlerde önde gözükmesinin bir nedenini de Fransız Senatosu'nda kabul edilen ve Sarkozy'nin desteklediği "Soykırımı inkar edenlere para ve hapis cezası" öngören yasa olduğu yorumları da yapılıyor.
İlk ve tek antibakteriyel klima parfümü 19 TL

5 YIL ÖNCE BU AY YİNE GERİDEYDİ
Bu gelişmenin, Sarkozy adına sembolik önemi olan ocak ayına denk gelmesi dikkat çekici. Dün 57 yaşını dolduran Sarkozy, 2007'deki seçimler öncesi de yine bu tarihlerde gerideydi ancak 3 aylık kampanya sonrası cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmayı başardı.

STRATEJİ BENZERLİĞİ
Fransa'da, Sarkozy'nin benzer bir strateji izlediği yorumları yapılırken, ülke, Sarkozy'nin bugün 8 ayrı televizyon kanalından aynı anda yayınlanan konuşmasına kilitlendi.

Henüz resmi olarak adaylığını açıklamasa da ve bu açıklamanın Şubat ayı sonundan önce olması beklenmese de, Sarozy ekranlara Fransız sağının doğal adayı olarak çıktı.

8 AYRI TV KANALINDA YAYINLANDI
8 ayrı televizyon kanalından yayın ise muhalefetin tepkisini çekti. Fransız siyaset ve televizyon tarihinde bir ilk olan bu durum karşısında, Fransa Radyo Televizyon Üst Kurulu, bu geceki sürenin Sarkozy'nin adaylığı sürecinde ekranlardaki konuşma süresinden kesileceğini açıkladı.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com