Sözel 1.si Konuralp'ten

Sözel 1.si Konuralp'ten
Özel Konuralp Lisesi, 2010 Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) Sözel dalında Kütahya birincisi çıkarttıklarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, Sözel alanda Kütahya birincisi olan Konuralp Anadolu Lisesi öğrencisi Emine Pehlivan, Türkiye sıralamasında 71'inci

Özel Konuralp Lisesi, 2010 Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) Sözel dalında Kütahya birincisi çıkarttıklarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, Sözel alanda Kütahya birincisi olan Konuralp Anadolu Lisesi öğrencisi Emine Pehlivan, Türkiye sıralamasında 71'inci oldu.
Zorlu YGS sınavından okul öğretmenlerinin özverili çalıştırmaları ve katkılarıyla üstün başarı elde ettiğini vurgulayan Türkiye 71.si Emine Pehlivan, Konuralp Anadolu Lisesi'nde okuduğu için mutluluk duyduğunu ifade etti. Hedefinin tıp fakütesi olduğunu belirten Kütahya Sözel birincisi Pehlivan, “Önümüzde ikinci bir sınav var. Çok çalışmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.
Öğrencilerinin Türkiye 71'ncisi olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Özel Konuralp Anadolu Lisesi Müdürü Enver Kartal ise, “Elde edilen bu başarı öğretmenlerimizin özverili çalışmasının bir neticesidir. Sene başından beri yapılan etütler, deneme sınavları, ofis programları ve YGS çalışmaları neticesinde Konuralp Anadolu Lisesi bütün branşların net ortalamalarında da üstün bir başarı göstererek Türkiye ortalamalarının çok üstünde bir ortalama yakalamıştır. Zaten Başarlı bir eğitim geçmişine sahip olan okulumuz böylece bu başarısını bir kez daha ispatlamıştır. Türkiye de ilk 100 e giren ve Kütahyamızı en güzel şekilde temsil eden öğrencimiz Emine Pehlivan'ı, özverili öğretmenlerini ve ailesini tebrik ederim” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com