Sözleşmeli erlerin maaşına zam

Sözleşmeli erlerin maaşına zam
2011 yılında terörle mücadele kapsamında başlatılan ancak beklentilerin altında kalan sözleşmeli er uygulamasında revizyona gidildi.

Terörle mücadele kapsamında görevlendirilmek üzere TSK bünyesine katılan sözleşmeli erler, Isparta İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkez Komutanlığı’nda eğitimden geçiriliyor.
 
Profesyonel ordunun ilk adımı olarak kabul edilen ancak beklentileri karşılamayan sözleşmeli er uygulamasında değişikliğe gidildi.
 
Beklenenin çok altında başvuru yapılan sözleşmeli er uygulaması daha yüksek maaş teklifiyle güncellendi.
 
BİN LİRALIK ARTIŞ
 
2011 yılındaki ilk dönem sözleşmeli er alımında 2 bin lira olan maaş tutarı, Hakkari’de piyade olarak görev yapacak sözleşmeli erler için 3 bin liraya çıkarılacak.
 
Daha önce silah altına alınan toplam yaklaşık bin 200 sözleşmeli er sadece Hakkari'de görev yaparken, bu kez Hakkari'nin yanı sıra, operasyonel olmayan görevlerde istihdam edilmek üzere Iğdır, Kars, Ardahan, Bitlis, Van, Tunceli, Erzurum, Bingöl ve Muş'ta da sözleşmeli erler görevlendirilebilecek.
 
7 yıl süresince görev yapacak sözleşmeli erler görevlerinin üçüncü yılından itibaren tazminatını alıp ayrılabilecek.
 
3 yıl sonra ayrılan sözleşmeli er 24 bin lira tazminat alırken, 7 yılın sonunda alınacak tazminat 60 bin lirayı aşacak.
 
Sözleşmeli erler görev sürelerinin sonunda istekli olmaları halinde benzer kadrolar için batı garnizonlarında da görevlendirilebilecek. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com