Sözleşmeli Öğretmenliği Protesto Ediyorlar

Sözleşmeli Öğretmenliği Protesto Ediyorlar
Eğitim çalışanlarının sorunlarına kayıtsız kalınması, sözleşmeli öğretmenler için verilen sözlerin aradan geçen onca zamana rağmen yerine getirilmemesine tepki olarak Türk Eğitim-Sen'nin, bugün Ankara'da Büyük yürüyüş ve miting yapacağını açıklaya

Eğitim çalışanlarının sorunlarına kayıtsız kalınması, sözleşmeli öğretmenler için verilen sözlerin aradan geçen onca zamana rağmen yerine getirilmemesine tepki olarak Türk Eğitim-Sen'nin, bugün Ankara'da Büyük yürüyüş ve miting yapacağını açıklayan Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Mehmet Karabekir her türlü sözleşmeli memurluğa karşı olduklarını vurguladı.

Eğitim çalışanlarının sorunlarına kayıtsız kalınması, sözleşmeli öğretmenler için verilen sözlerin aradan geçen onca zamana rağmen yerine getirilmemesine tepki olarak Türk Eğitim-Sen'nin, bugün Ankara'da Büyük Yürüyüş ve Miting yapacağını açıklayan Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Mehmet Karabekir her türlü sözleşmeli memurluğa karşı olduklarını vurguladı.
4/B ve 4/ C şeklindeki istihdam modelinin MEB'de uygulanmasının bu hükümet ile başladığını açıklayan Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Mehmet Karabekir Sözleşmeli istihdam modelini tamamlayan ücretli öğretmen uygulamasının yaygınlaştırılması, eğitim çalışanları arasındaki haksızlığın en üst noktasını teşkil ettiğini özellikle vurguladı.
İşsizlik konusunda çarpıcı açıklamalarda bulunan Karabekir konuşmasına şöyle devam etti:''Ülkemizde, her dört gençten biri işsizdir. Diplomalı işsiz sayısı çığ gibi büyümektedir. 300 binin üzerindeki öğretmen adayının geleceğe güvenle bakmaları için ortada hiçbir umut ışığı yoktur. Yüz binlerce öğretmen adayının çaresizliğini herkes görüyor ama, görmesi gereken gözler görmüyor, duyması gereken kulaklar duymuyor. Son zamanlarda, öğretmen adaylarının itfaiye eri olmak için sıraya girmeleri eğitim politikalarının perişanlığının açık resmidir.''
Mehmet Karabekir, büyük Miting için Kütahya Şubesi olarak 13 Mart Cumartesi günü sabahı (bugün) saat, 03.00 da şubelerinden hareket edeceklerini söyledi.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com