Sözleşmelinin Maaşı Yükselecek

Sözleşmelinin Maaşı Yükselecek
Danıştay, binlerce sözleşmeli personelin ücretlerini artıracak önemli bir karar verdi..

Danıştay, sağlık ve teknik hizmetleri sınıfına tabi binlerce sözleşmeli personelin ücretlerini artıracak önemli bir karar verdi.

Sağlık-Sen'in açtığı davada Danıştay, Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ön lisans programını bitiren sözleşmeli sağlık personelinin ücretinin yeni eğitim durumuna göre belirlenmesine hükmetti. Danıştay'ın bu kararı, birçok yerel mahkemede devam eden dava için emsal teşkil edecek.

BİREYSEL DAVAYA GEREK KALMAYACAK

Sağlık-Sen, Danıştay'ın kararı çerçevesinde Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı'na başvurarak, sözleşmeli personelin bireysel dava açmasına gerek kalmayacak bir düzenleme yapılmasını talep edecek.

Mevcut uygulamada, sözleşmeli personelin fiilen yürüttüğü görev ile örtüşen bir üst öğrenimi bitirdiği takdirde intibakı yapılabiliyordu. Danıştay'ın bu kararı, Açıköğretim Fakültesi Sağlık İşletmeciliği önlisans programını bitiren veya bu bölümü bitirerek gelirini artırmak isteyen sözleşmeli personele umut oldu.

300 TL ARTIŞ SAĞLANACAK

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Bu bölümü bitiren sözleşmeli personelin intibakı yapıldığı takdirde maaş ve ek ödemesinde yaklaşık 300 TL artış sağlanacaktır. Bakanlığın yeni davalar açılmasına gerek kalmadan Danıştay kararı çerçevesinde bir düzenleme yapmasını umuyoruz. Bu konudaki başvurumuzu hafta içinde yapacağız" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com