Spastik çoçuklara Osmangazi'den büyük destek

Spastik çoçuklara Osmangazi'den büyük destek
Osmangazi Belediye Meclisi, Küçükbalıklı Mahallesi’nde hizmet veren Doktor Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi’nin genişletilmesiyle ilgili teklifi oy birliği ile kabul etti.

Bursa ve Türkiye’nin tek Spastik Çocuklar Hastanesi olan sağlık kurumunun genişletilmesi için hastanenin yanında yer alan arazide plan değişikliğine giden Osmangazi Belediye Meclisi, elde edilen araziyi bu kuruma tahsis etti.

Osmangazi, ilçede yaşanan boş arazi sıkıntısına rağmen imkanlarını zorlayarak ürettiği arsalarla eğitimden sağlığa birçok alanda vatandaşların dertlerine derman oluyor. Uzun süredir ek bin binaya ihtiyaç duyan Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi’nin yanındaki arazide yapılan plan değişikliği ile, yeni binanın önündeki en büyük engel ortadan kaldırıldı.

Küçükbalıklı Mahallesi’nde hastane için yapılan çalışma hakkında meclise bilgi veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa ve Türkiye’de ilk ve tek olan hastanenin ihtiyaç duyduğu genişlemeyi sağlamak için, yanındaki arazide plan değişikliğine giderek arsa ürettiklerini ifade etti. Osmangazi Belediyesi olarak okul, hastane, park ve spor alanı gibi tesisler için gerekli alan teminine azami gayret gösterdiklerini aktaran Başkan Dündar, Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi’nin ek binasının yapılmasıyla birlikte sağlık kuruluşunun daha kaliteli hizmet verir duruma geleceğini söyledi ve hayırlı olmasını diledi.

İmar ve Planlama Komisyonu tarafından hazırlanan plan değişikliği ile hastanenin ek tesislerinin yapılmasının önü açılırken, tahsisi yapılan arazinin de planlara sağlık tesisi ve engelliler hizmet alanı olarak işlenmesine oy birliği ile karar verildi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com