Sperm skandalı!..

Sperm skandalı!..
Kopenhag Danimarkalı Sperm Bankası Nordisk Cryobank’ta NF1 adlı çok ciddi kalıtsal hastalığı olan 7042 kod adıyla bilinen bir donörün spermlerinin 43 kişiye satıldığı ortaya çıktı.
Sperm Bankasının Kopenhag’ın Frederiksberg semtindeki şubesinden dağıtımı yapıldığı belirtilen söz konusu hastalıklı spermleri, donörün 2004 ve 2006 yılları arasında sattığı ve bankanın da bu spermleri 2006 yılına kadar çocuk sahibi olmak isteyen kadınlara sattığı belirtildi.
 
Danimarka genelinde 14 ayrı kliniğe satılan spermlerden 43 çocuk dünyaya geldi. İsveç ve Norveç’te 10 yakın hastalıklı çocuk olduğu vurgulandı.
 
TÜRK MÜŞTERİLERİ DE VAR
 
Türkiye’den de birçok müşterisi olan sperm bankasından çocuk sahibi olan Türklerinde olduğu ifade edildi.
 
Bu skandalın ortaya çıkması üzerine Nordisk Cyrobank Genel Müdürü Peter Bower Milliyet Kopenhag bürosuna gönderdiği mail’de, adı geçen olayda Türk sperm alıcılarının söz konusu olmasının çok düşük bir ihtimal olduğunu yazdı.
 
Bower, spermlerin doğum kliniklerine verildiğini ve bu kliniklerde ne kadar Türk müşterisinin olup olmadığının onların istatistiklerinden araştırabileceğini kaydetti.
 
Türkiye’de geçtiğimiz mart ayında hükümet tarafından yasaklanıncaya kadar çok sayıda Türk’ün Danimarka’daki sperm bankasından sperm alarak çocuk sahibi oldukları bildirildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com