SPK Başkanlığı Ankara’yı karıştırdı!

SPK Başkanlığı Ankara’yı karıştırdı!
SPK Başkanlık koltuğuna Seyit Ahmet Işkın'ın atanması üzerine hazırlanan kararnamenin dün akşam Bakan Babacan'ın itirazıyla değiştirildiği iddia edildi.
Aralık ayında Vedat Akgiray’ın görevden alınmasıyla boşalan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başkanlık koltuğunun sahibi belli oldu. Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı'na Vahdettin Ertaş’ın atanmasına ilişkin kararname, ’2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’nu ile birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandı.
 
Bir gecede iki kararname
 
Önceki akşam Ankara’da önemli gelişmeler yaşandı. Akgiray ve ekibinin görevden alınmasından sonra yeni başkan ve yardımcısını Seyit Ahmet Işkın ve Vahdettin Ertaş olarak belirleyen kararname Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından reddedildiği iddia edildi
Borsagundem.com’un haberine göre, Cumhurbaşkanı Gül’ün itirazı üzerine İstanbul Altın Borsası Başkan Yardımcısı olan Seyit Ahmet Işkın’ı SPK Başkanlığı’na öneren kararnamenin Ali Babacan’ın girişimiyle, Kurul Üyesi Vahdettin Ertaş’ın atanması şeklinde değiştirilerek Çankaya Köşkü’ne tekrar gönderildiği iddialar arasında.
 
Babacan bastırdı değişti
 
Babacan’ın devreye girerek Ertaş’ın atanmasını sağladığı dile getirilirken, önceki gece geç saatlerde Seyit Ahmet Işkın’ı Başbakanlık’tan bile aranarak tebrik edenler olduğu biliniyor. Ancak, Ali Babacan’ın girişimleri sonucunda ismin son dakikada değiştiği iddia edildi. Işkın için, “Astsubaydan general olmaz” diyerek karşı çıkan Babacan’ın, Başbakan’ı son anda Vahdettin Ertaş ismine ikna ettiği söyleniyor. Seyit Ahmet Işkın’ın da kurul üyesi olarak atandığı belirtiliyor.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com