SPK'dan Beşiktaş'a İnceleme

SPK'dan Beşiktaş'a İnceleme
Sermaye Piyasası Kurulu, Beşiktaş Kulübü'nün son dönemlerde yaptığı transferlerle ilgili inceleme başlattı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Beşiktaş Kulübü'nün son dönemde transfer edilen futbolcular için ilgili düzenlemeler gereğince yapması gereken özel durum açıklamalarını “SPK tarafından alınan sözlü onay çerçevesinde yapmadığı” şeklinde basın yayın organlarında çıkan haber ve özel durum açıklamaları hakkında gerekli incelemeyi başlatığını açıkladı.

TİTİZLİKLE TAKİP EDİLİYOR
SPK konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Kurulun spesifik olay bazında özel durum açıklamalarına yönelik şirketlere önceden sözlü veya yazılı onay verme uygulaması bulunmadığını duyurdu.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılan özel durum açıklamaları ile basın yayın organlarında çıkan haberlerin titizlikle takip edilmekte ve mevzuat çerçevesinde gerekli işlemlerin ivedilikle yerine getirilmekte olduğunu bildiren Kurul, SPK'nın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Sermaye Piyasası Kanununda önemle vurgulanan tasarruf sahiplerinin hak ve menfaatlerini korumaya yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğini bildirdi.

OLAY NEYDİ?
Dün bir gazetede Beşiktaş'ın son dönemdeki transferleri bir fon aracılığı ile yaptığı yönünde bir haber yer almış, Beşiktaş Kulübü bu haberi yalanlamıştı. Ancak Başkan Yıldırım Demirören, daha sonra yaptığı açıklamada, Almeida'nın bonservisi için Werder Bremen'e verdikleri 2 milyon Euro'yu fondan karşıladıklarını belirtmişti. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com